14 Warszawski Festiwal Piwa 2022

Adres

Miejski Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa

http://warszawskifestiwalpiwa.pl

Data wydarzenia

13 października, 2022 - 15 października, 2022

Jesienna 14 edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa to wyjątkowa okazja do spróbowania piw uwarzonych przez najlepsze browary. Tym razem podczas wydarzenia spotkamy ponad 60 browarów, 17 foodtracków i będziemy mogli spróbować aż 1200 różnych piw!

Warszawski Festiwal Piwa jest organizowany już od 2014 roku i ma aż dwie odsłony w roku: wiosenną i jesienną. Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w piwowarstwie i najciekawszych browarów.

W tym roku Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się na miejskim Stadionie Legii Warszawa w dniach 13-15 października. Strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników najlepszych, nowofalowych trunków. Festiwal rozpocznie się w czwartek o 17:00 i będzie trwał do soboty do 21:00.

Harmonogram jesiennej edycji Festiwalu jest wypchany po brzegi atrakcjami. Podczas 3 dni festiwalowych zaprezentują się m.in.: legendarny browar Schlenkerla, czy estońska Pohjala, a także Browar Stara Szkoła słynący z piw ziołowych, Browar Piwex, Browar Sarabanda, Browar Moon Lark, oferujący nie tylko piwa, ale też miody pitne i hard seltzery, Browar Mikołajki czy Browar Gryfus. Szykuje się prawdziwa gratka dla piwoszy!

Dostępne będą również degustacje MasterClass, prowadzone przez przedstawicieli browarów, którzy zaprezentują wyjątkowe, niedostępne i przedpremierowe trunki. Dla mniej doświadczonych miłośników piwa dostępne będą degustacje: Poznaj Świat Piwa (w języku polskim) oraz Polish Best (w języku angielskim). Ci bardziej zaawansowani będą mogli wziąć udział w warsztatach: Sztuka Degustacji – Jak degustować piwo (w języku polskim) i  FlavorActiV – sensoryka piwa (w języku angielskim). W programie są także prelekcje, pokazy oraz panele dyskusyjne o piwie.

Kim jest sędzia piwny?

Z Miłoszem Ostrowskim rozmawiamy o tym, kim jest sędzia piwny, jak nim zostać, jak wyglądają konkursy piwne od zaplecza i czy samodzielne warzenie piwa pomaga czy przeszkadza...
Czytaj dalej

Festiwalowi będą także towarzyszyć saunowóz oraz strefa foodtracków, gdzie zagoszczą kuchnie z całego świata. Nie zabraknie też sportowych emocji podczas akcji „Wybiegaj browarka” oraz rozrywki i relaksu w dedykowanej im strefie, gdzie będzie można zagrać na flipperach i konsolach do gier oraz skorzystać ze specjalnej Strefy Gier Planszowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy dostępne będzie festiwalowe szkło. Przy każdej edycji Warszawski Festiwal Piwa prezentuje specjalnie zaprojektowane naczynie degustacyjne. Tak będzie i tym razem. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów – można będzie je kupić na stoisku festiwalowym, u poszczególnych wystawców lub zawczasu zaopatrzyć się w karnet z zestawem lub karnet z zestawem Premium.

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 20 zł, karnet na cały festiwal 39 zł, można również pokusić się o wejściówki z zestawami za 79 i 219 zł. Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach jest płatny osobno.