Biała Dama Multipub

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/BialaDamaMultipub/

Adres

ul. Kazimierza Pułaskiego 16, 67-200 Świdnica

Jedyne miejsce w Świdnicy, gdzie można napić się wyśmienitego rzemieślniczego piwa i poczuć klimat niegdysiejszej stolicy najlepszego piwa w całej środkowej Europie.

Mowa oczywiście o Białej Damie, pubie znajdującym się przy ul. Kazimierza Pułaskiego 16. Klimatyczny lokal urządzony jest w piwnicy XIII-wiecznego browaru mieszczańskiego. To tutaj setki lat temu leżakowało wybitne, średniowieczne piwo świdnickie, które sławne było w całej środkowej Europie. Do końca XIV wieku wszystkie liczące się miasta Starego Kontynentu miały własne piwnice-puby, gdzie dostarczano i sprzedawano piwo ze Świdnicy. O piwo świdnickie rozgorzała nawet kiedyś wojna!

Kontynuując świdnicką tradycję znamienitych trunków 5 lat temu miłośnicy dobrego piwa stworzyli niezwykłe miejsce. Biała Dama przyciąga wyjątkową atmosferą i wystrojem. Nagie ściany dwóch pomieszczeń odkrywają średniowieczne mury przesiąknięte historią. Niewielka ilość ozdób nawiązuje do nazwy miejsca, więc nie powinny nas dziwić zwiewne jasne akcesoria przypominające widmową piękną panią. Pub dzięki wielu zakamarkom pozwoli na kameralne spotkanie, a wśród stolików, wygodnych kanap, foteli i siedzisk nie zabraknie miejsca dla miłośników doskonałego piwa.

Piwnica Świdnicka

Czy wiecie, że w Polsce istnieje najstarsza w Europie restauracja z długą piwną historią? Zastanawiacie się dlaczego pośrodku Rynku we Wrocławiu znajduje się Piwnica ze Świdnicą w...
Czytaj dalej

Bar zaopatrzony jest w sześć kranów, z których leją się rzemieślnicze trunki z czołowych polskich i czeskich browarów rzemieślniczych. Tylko tutaj można napić się piwa stworzonego na podstawie receptury legendarnego Świdnickiego Marcowego. Ofertę piwa lanego uzupełnia karta ponad 70 trunków butelkowych. W sezonie letnim możemy napić się kraftowego kwasu chlebowego, cydru czy perry i przenieść się z piwnicy do ogródka piwnego.

W Białej Damie w każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywają się bitwy piwowarów domowych. Można przyjść na takie wydarzenie, spróbować wyjątkowych trunków i oddać głosy na swoich faworytów. Zwycięzcy, którzy zbiorą najwięcej pozytywnych ocen, będą mogli uwarzyć piwo swojej receptury w większej skali, w browarze rzemieślniczym. Przy okazji spędzania wolnego czasu i degustowania można zagrać w kilkanaście gier planszowych z przyjaciółmi lub chętnymi odwiedzającymi pub. Kompetentna obsługa zawsze doradzi i dobierze konkretne piwo do gustów nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Dodatkowo z uśmiechem na twarzy opowie o serwowanym trunku i ciekawostkach związanych z piwnym światem.

Biała Dama to jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku, w 2017 roku została doceniona przez czytelników Gazety Wrocławskiej „Kultowym Pubem Roku 2017”. Warto przyjść tutaj razem z przyjaciółmi i spędzić wolny czas w średniowiecznych murach.

 


Fotografie: Biała Dama