Lekki Oranż, Limonż i Grejpfruż

Wśród młodych dorosłych króluje cytrusowe orzeźwienie - w odpowiedzi na te trendy powstały nowe warianty Żywiec Jasne Lekkie idealne na lato.

W czasach coraz wyższych wymagań poszukujących nowości klientów wiosna to nie tylko budząca się do życia po zimie przyroda, ale też festiwal piwnych premier i wiele nowych rodzajów piw w ofercie. Piwowarzy prześcigają się w pomysłach starając się dopasować ofertę do oczekiwań konsumentów, szczególnie wyznaczających trendy młodych dorosłych, którzy nieustannie poszukują nowych wrażeń i ciągle próbują nowych smaków.

1080_1080_zywiec_orazn_limonz_grejpfruz.png

W ubiegłym roku jako odpowiedź na oczekiwania młodych konsumentów oraz ukłon w ich stronę powstało piwo Żywiec Jasne Lekkie 4,5%, które okazało się dużym sukcesem, a jego smukłe, przezroczyste butelki zostały z nami na stałe. W tym roku dołączają do niego aż 4 nowe, owocowe warianty o cytrusowych aromatach, w tym jeden zupełnie bez alkoholu. To reakcja na ważne trendy rynkowe widoczne zwłaszcza wśród najmłodszych konsumentów piwa, którzy poruszają się po rynku inaczej niż ich rodzice i mają inne oczekiwania wobec tego trunku. Według młodych piwo powinno być przede wszystkim pijalne, co wiąże się z mniejszą zawartością alkoholu, co pozwala wypić więcej piw bez negatywnych konsekwencji oraz obniżoną goryczką, co powoduje, że piwo staje się bardziej dostępnym wyborem dla szerszej grupy osób. Owocowe dodatki to logiczne uzupełnienie tych oczekiwań. W ten sposób otrzymujemy nową kategorię pośrednią pomiędzy jasnym pełnym, a bardziej owocowymi radlerami.

W tym sezonie Żywiec Jasne Lekkie zyskuje więc kolejne oblicze o orzeźwiających cytrusowych aromatach i zabawnych nazwach – pomarańczowy Oranż, limonkowy Limonż – również w opcji 0,0% oraz grejpfturowy Grajpfruż, dostępny tylko w sklepach sieci Żabka. Dla młodszego pokolenia bardziej dbającego o zdrowie i sylwetkę ważną wiadomością z pewnością okaże się fakt, że warianty owocowe piwa Żywiec Jasne Lekkie powstają bez dodawania cukru, barwników, czy konserwantów, w naturalnym procesie fermentacji stanowią więc dobrą alternatywę dla słodkich napojów gazowanych i skuteczniej gaszą pragnienie w upalne dni.

Trudno wybrać ulubiony smak, ale jedno jest pewne – tegoroczne lato upłynie nam pod znakiem cytrusowego orzeźwienia!