III Rzeszowska Giełda Birofiliów

Podkarpaccy birofile spotkali się w Rzeszowie na początku kwietnia już po raz trzeci. Nie zbrakło piwnej pasji, gadżetów i rarytasów, a nade wszystko kolekcjonerów i miłośników piwa.

W giełdzie uczestniczyli przede wszystkim birofile z południowo-wschodniej Polski – głównie z Podkarpacia, Śląska. Można było tu spotkać przedstawicieli klubów kolekcjonerskich z Lublina, Krakowa, Włodawy, a także bardziej odległych miast – Warszawy czy Szczecina, a nawet spoza granic Polski – ze słowackich Koszyc oraz czeskiej Ostrawy.

Jak zawsze przy takich okazjach nie zabrakło wymiany i handlu, a tematyka rozmów krążyła wokół największej pasji wszystkich uczestników, czyli piwa! Sponsorem tegorocznej edycji był nowo powstały browar kontraktowy Karpaty Zdrój, który upamiętniony został między innymi na okolicznościowych podkładkach.

Po zakończeniu giełdy odbył się także konkurs piw domowych organizowany przez lokalny oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Wszyscy bawili się doskonale, kolekcje zostały powiększone, dublety powymieniane i teraz wszyscy birofile czekają na kolejną okazję do spotkania w Rzeszowie przy okazji następnej giełdy birofilistycznej za rok.

rzeszowska_gielda_birofilow_plakat.png