Grand Champion Birofilia 2011

Podczas Festiwalu Birofilia 2011, piwo Jana Szały pokonało ponad 200 piw zgłoszonych do Konkursu Piw Domowych.

Jury pod przewodnictwem dr Andrzeja Sadownika, ojca polskiego piwowarstwa domowego, złożone z zagranicznych mistrzów browarnictwa (m.in. Conrada Seidla - „Papieża Piwa”, Martina Zubera - głównego piwowara browaru Paulaner) oceniało piwa zgłoszone przez 88 piwowarów domowych. Przyznanie tytułu Grand Championa Birofilia 2011 było niezwykle trudnym zadaniem.

W nagrodę najlepsze piwo roku, które Jan Szała zrobił w swojej kuchni zostało uwarzone we współpracy z piwowarami Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie. Dzięki temu birofile z całej Polski mogli spróbować tego wyjątkowego trunku. Piwo trafiło na rynek tradycyjnie 6 grudnia.

kapsel_grand_champion_2011.jpg

Zwycięskie piwo, uwarzone w jednym z najbardziej tradycyjnych stylów niemieckich Nadrenii Północnej-Westfalii, to jasne klarowne piwo górnej fermentacji o wysokim stopniu odfermentowania i zdecydowanym profilu chmielowym. Ma przejrzysty, jasno słomiany kolor, jest lekkie i subtelne w smaku. Obecnie na polskim rynku nie ma seryjnego piwa, które byłoby choć trochę podobne do Brackiego Grand Championa Birofilia 2011.

Aby w pełni docenić walory smakowe, przejrzystość, kolor i aromat Grand Championa zaprojektowana została specjalna szklanka, której zadaniem jest podkreślenie wszystkich zalet tego piwa.

grand_champion_birogilia_szkło_2011.jpg

ZWYCIĘSKA RECEPTURA

Surowce

Słody:

Chmiele:

Drożdże:

Inne dodatki:

Zacieranie:

Czas gotowania:

Chmielenie:

Fermentacja:

Leżakowanie:

Rozlew:

grand_champion_butelka_2011.jpg
17 stycznia 2016 Birofilia.org