Piwne SPA
Podbija serca pań i zaskakuje panów! Świetnie działa na ciało i umysł, a udział w piwnej ceremonii jest idealnym pomysłem na prezent dla miłośnika piwa!
Piwo nie tylko wspaniale smakuje, ma także szereg wyjątkowych właściwości, które pozytywnie działają na ciało i umysł. Bursztynowy trunek działa relaksująco i kojąco na umysł oraz poprawia wygląd skóry i ciała, dlatego znalazł zastosowanie w kosmetyce oraz pielęgnacji ciała i włosów. Bogate w witaminy i składniki odżywcze niepasteryzowane i niefiltrowane piwo używane było od dawna do poprawy wyglądu włosów i cery. Obecnie zauważa się powrót do wykorzystania piwa w trosce o ciało. Współcześnie coraz częściej ma to formę piwnego SPA, łaźni piwnych czy kąpieli w piwie lub z jego dodatkiem.
Zabieg w piwnym SPA zazwyczaj dzieli się na trzy etapy. Relaks zaczyna się w saunach: suchej i parowej lub na leżakach w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach z podwyższoną temperaturą i wilgotnością – ma to na celu oczyszczenie ciała z toksyn. Pobyt w saunie uspokaja, poprawia mikrokrążenie, metabolizm, rozluźnia zmęczone i napięte mięśnie oraz wzmacnia ogólną odporność organizmu. Czas odpoczynku w saunach w zależności od obiektu trwa od 15 do 50 min.
Drugim i głównym etapem piwnego SPA jest kąpiel w drewnianej bali w niefiltrowanym i niepasteryzowanym piwie lub odpowiednio dobranych składnikach z których warzy się piwo (drożdże, słód i chmiel). Zarówno temperatura jak i czas przebywania w kadziach kąpielowych dobrana jest wg własnego rytuału łaźni wybranego SPA. Często w trakcie zabiegu można degustować piwo oraz chleb wypiekany z użyciem złotego trunku. Zalecany czas kąpieli to około pół godziny.
Po odżywieniu ciała trzeba dać sobie czas na powrót organizmu do naturalnego rytmu – sprzyja temu naturalne wysuszenie skóry, bez pocierania ręcznikiem. W wielu SPA ostatnim elementem pobytu w łaźniach piwnych jest wypoczynek na leżakach z naturalnego drewna chociaż czasem w ofercie pojawiają się mniej typowe propozycje, np. osuszenie ciała na łóżku ze słomy! Po zabiegu nie powinno się wchodzić pod prysznic przez następnych kilka godzin, żeby skóra zdołała w pełni wykorzystać znajdujące się na niej składniki.
Kąpiele w łaźniach piwnych to ogromna dawka odżywienia skóry oraz wyciszenia umysłu i odprężenia. Chmiel świetnie działa na skórę i włosy, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, ogranicza nadmierne wydzielanie sebum, dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i przetłuszczających się włosów, pozostawiając je puszyste, lśniące i dobrze nawilżone. Regeneruje skórę, odmładza ją, wygładza zmarszczki i przywraca cerze jędrność. Koi umysł, działając uspokajająco i leczniczo na bezsenność, pomaga obniżyć ciśnienie krwi.
Drożdże piwne są niedocenianym źródłem witamin z grupy B, zawierają ryboflawinę (B2), tiaminę (B1), niacynę (B3), kwas pantotenowy (B5) oraz inozytol (B8), które odżywiają skórę, zapobiegając infekcjom i pozostawiają ją jedwabiście gładką, miękką i przyjemną w dotyku.
Słód zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, działa odżywczo na nią i cebulki włosów, stabilizuje kolagen i elastynę – substancje odpowiedzialne za elastyczność i jędrność skóry. Może stanowić naturalny, delikatny peeling do całego ciała.
Każdy birofil doceni idealne połączenie piwa i relaksu – dobroczynne składniki złotego trunku wpływają pozytywnie na kondycję całego ciała i umysłu, zapewniając wyjątkowy relaks.
Piwne SPA od kilku lat pojawiają się na mapie Polski – relaksujący zabieg można sobie zafundować m. in. w Hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, Hotelu Szymbark niedaleko Gdańska, Hotelu Trzy Korony w Puławach, Browarze CzenstochiviA Hotel, SPA&Wellness w Częstochowie, Gospodarstwie Agroturystycznym Poziomka w Zakrzewie w woj. wielkopolskim, Pałacu Saturna w Czeladzi na Śląsku i Pałacu Brzeźno niedaleko Wrocławia.