Zagłębiowska Giełda Birofiliów

Adres

ul. Ignacego Paderewskiego 114, 42-400 Zawiercie

Data wydarzenia

16 września, 2017 - 16 września, 2017

Setki kapsli, butelek, etykiet, kufli, pokali, szklanek, otwieraczy czy podstawek - oto V Jubileuszowa Zagłębiowska Giełda Birofiliów w telegraficznym skrócie.

V Jubileuszowa Zagłębiowska Giełda Birofiliów tradycyjnie odbędzie się w Browarze na Jurze w Zawierciu 16 września w godzinach 8.00 – 15.00. Miłośnicy złotego trunku oraz wszystkiego, co z nim związane, spotykają się w stale rosnącym gronie. Na giełdzie można nabyć współczesne piwne akcesoria, a także zabytkowe skarby. Transakcje zawierane są z wypiekami na twarzy, czasami po zażartych targach! Prawdziwi hobbyści dla unikatowego eksponatu do swojej kolekcji potrafią zrobić niemalże wszystko! Na giełdzie można znaleźć ciekawe piwne artefakty oraz zdobyć mnóstwo wiedzy od specjalistów i miłośników piwa. Niektórzy kolekcjonerzy są zafascynowani swoim hobby od lat, inni dopiero zaczynają swoją przygodę ze zbieractwem, jednak piwna pasja jednoczy wszystkich, młodszych i starszych, profesjonalistów i amatorów.

Warto wybrać się choć raz na giełdę, by poczuć niesamowitą atmosferę tego typu imprez, które gromadzą często pasjonatów z całego kraju. W tym roku zapraszamy szczególnie, ze względu na podwójny jubileusz: piąty Zagłębiowskiej Giełdy Birofiliów i dwudziesty Browaru na Jurze. Wydarzenie zapowiada się hucznie – zarezerwowano ponad 70 stolików na birofilia. Na giełdzie będzie można licytować szczególny kapsel wypuszczony w jednej serii- 50 sztuk oraz 10 w kapslowanych piwach. Fundusze zebrane w trakcie licytacji będą przekazane na szczytny cel pomocy wieloletniemu kolekcjonerowi – Tomkowi Kęsikowi znanemu w środowisku jako „Centon”. Giełda Birofilów w Zawierciu, ze względu na lokalizację w centrum kraju, jest świetnym pretekstem do spotkania z osobami podzielającymi piwne zainteresowania. Oprócz poznawania się nowych ludzi można oczywiście napić piwa ze starymi przyjaciółmi!

Osoby dopiero wchodzące w świat birofiliów z pewnością będą zadowolone z „łupów” zdobytych w ten dzień a przede wszystkim wiedzy nabytej od starszych stażem kolekcjonerów

Dla osób przyjeżdżających z daleka dostępny jest nocleg w Browarze na Jurze oraz w pobliskim hotelu „Cezar” po uprzedniej rezerwacji. Giełda odbędzie się na ul. Paderewskiego 114 w Zawierciu.