XXII Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2024

Adres

Browar Staropolski, ul. Św. Maksymiliana Marii Kolbego 2, 98-220 Zduńska Wola

https://kpd.pspd.org.pl/

Data wydarzenia

23 maja, 2024 - 26 maja, 2024

Już po raz 22. miłośnicy domowego warzenia piwa z całej Polski spotkają się, by zmierzyć się w emocjonującej rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2024. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23 do 26 maja 2024 w Zduńskiej Woli.

Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, bowiem ponownie zostanie wykorzystany elektroniczny system oceny BAP, który zrewolucjonizował sposób oceny piw. Eliminacje oraz finał będą przeprowadzane za jego pomocą, co zapewni bardziej sprawiedliwą i precyzyjną ocenę piw. To kolejny krok w kierunku doskonalenia i unowocześnienia konkursu.

Miejscem, gdzie rozegrają się zmagania piwowarów, po raz drugi będzie kultowy Browar Staropolski w Zduńskiej Woli, który również pełni rolę głównego sponsora wydarzenia. To symboliczne miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność spotykają się w harmonii, tworząc wyjątkową atmosferę dla uczestników i gości.

W ramach tegorocznej edycji przygotowano aż szesnaście kategorii, w których piwowarzy będą mogli zaprezentować swoje wyroby. Od klasycznych po nowatorskie, od niskoalkoholowych po imperialne – każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziane są również kategorie z dodatkami, co doda konkursowi jeszcze większej różnorodności i kreatywności.

W poprzedniej edycji Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych wzięło udział ponad dwieście czterdzieści browarów domowych, a oceniono aż sześćset dziewięć piw. Te liczby świadczą o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu piwowarów z całego kraju w to wyjątkowe wydarzenie.

Niezmiennie, celem konkursu jest promocja piwowarstwa domowego oraz zachęcanie do rozwijania pasji wśród miłośników piwa. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania nowej wiedzy i wzajemnego inspirowania się piwnych pasjonatów.

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2024 obiecują być niezapomnianym wydarzeniem, które połączy miłośników piwa we wspólnej rywalizacji. Już teraz wielu piwowarów domowych z niecierpliwością oczekuje na tę wyjątkową okazję do prezentacji swoich umiejętności i smakowych eksperymentów, dla wielu z nich to jedna z kilku w roku okazji by wyjść ze swoją pasją z zacisza czterech ścian i zaprezentować ją szerszemu gronu odbiorców.