Warszawski Festiwal Piwa - edycja wiosennaMiejski Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa

Ponad 50 browarów rzemieślniczych w jednym miejscu ciekawe warsztaty, kursy i dyskusje - tak wygląda największy festiwal piw rzemieślniczych w Polsce!

Ponad 50 browarów rzemieślniczych w jednym miejscu ciekawe warsztaty, kursy i dyskusje - tak wygląda największy festiwal piw rzemieślniczych w Polsce!

Warszawski Festiwal Piwa zdobył już sławę największego i najlepszego festiwalu piwnego w naszym kraju. Najważniejszym celem festiwalu jest zgromadzenie najlepszych nowofalowych browarów rzemieślniczych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Tegoroczna, wiosenna edycja imprezy rozpoczyna sezon piwny z przytupem. Przez 3 dni wspólnej zabawy będzie można spróbować ogromną ilość trunków z ponad 50 browarów rzemieślniczych. WFP odbędzie się w dniach 24-26 maja w niezmiennym miejscu, czyli na Miejskim Stadionie Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3). Festiwal rozpocznie się już w czwartek o godz. 16:00 i będzie trwał do soboty do północy.

Warszawski Festiwal Piwa to nie tylko degustacja złotych, karmelowych, miedzianych, czerwonych, brązowych czy czarnych trunków, ale także wykłady, prelekcje, zawody i konkursy. Bezpłatne wykłady odbędą się na 2 piętrze przy scenie głównej. Do wyboru mamy 12 prelekcji, paneli dyskusyjnych i pokazów, natomiast płatne zajęcia obejmują degustacje i mini kursy sensoryczne prowadzone głównie w języku angielskim przez światowej sławy specjalistów.

Na tak dużej imprezie można się zgubić dlatego organizatorzy zapewnili uczestnikom aplikację, dzięki której będzie można znaleźć interesujące piwo, sprawdzić listę dostępnych trunków oraz zerknąć na ofertę dań z foodtrucków, kawy i herbaty. Zalogowani użytkownicy będą mogli wystawić ocenę piwom po degustacji.

Jednodniowy bilet wstępu będzie kosztował 15 zł a trzydniowy karnet 25 zł. Kupić można także bilet premium, który upoważnia do wstępu na cały festiwal, a w pakiecie dodatkowo znajduje się szkło festiwalowe oraz kangurek, czyli dopasowane do niego poręczne nosidło. Osobno na terenie festiwalu można będzie nabyć także festiwalowe szkło, nową szklankę inspirowaną kształtem okrągłych pucharów sportowych. Tym razem pokal pochodzi z belgijskiej huty i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem zapewniającym niezwykłe doznania sensoryczne.

Wyjątkowa jak na tego typu festiwale strefa VIP (1 piętro) dla 1700 osób otwarta jest dla uczestników posiadających bilety Premium. Na festiwalu nie zabraknie także Strefy Domowego Piwowara, obleganej na każdej edycji imprezy przez miłośników piwa warzonego w domowym zaciszu. Jak mówią sami uczestnicy rozmowa i dyskusja z browarnikami i piwowarami zajmującymi się rzemiosłem od lat to nieocenione źródło wiedzy i inspiracji!

17 maja 2018 Birofilia.org