Warszawski Festiwal Piwa - edycja wiosennaMiejski Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa

Ponad tysiąc piw i cydrów w jednym miejscu, warsztaty, kursy i dyskusje - tak wygląda największy festiwal piw rzemieślniczych!

Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy warszawskiej imprezy mogli spróbować ponad tysiąc piw rzemieślniczych z prawie 70 browarów, lejących się z ponad 200 kranów i niezliczonej ilości butelek. Tegoroczna, wiosenna edycja festiwalu odbędzie się od 6 do 8 kwietnia na Miejskim Stadionie Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3). Festiwal rozpocznie się już w czwartek o godz. 16:00 i będzie trwał do soboty do północy.

Tak jak na wcześniejszych imprezach jednodniowy bilet wstępu będzie kosztował 10 zł a karnet 20 zł, można będzie nabyć także festiwalowe szkło, m. in. nową szklankę inspirowaną kształtem lampy naftowej. Wyjątkowa jak na tego typu festiwale strefa VIP (1 piętro) dla 1700 osób otwarta jest dla uczestników posiadających bilety Premium. Na festiwalu nie zabraknie także Strefy Domowego Piwowara, obleganej na każdej edycji imprezy przez miłośników piwa warzonego w domowym zaciszu i jego producentów.

Jak mówią sami uczestnicy rozmowa i dyskusja z browarnikami i piwowarami zajmującymi się rzemiosłem od lat to nieoceniona skarbnica wiedzy! Najważniejszym celem festiwalu jest zgromadzenie najlepszych nowofalowych browarów rzemieślniczych zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Warszawski Festiwal Piwa to nie tylko degustacja złotych, karmelowych, miedzianych, czerwonych, brązowych czy czarnych trunków ale także wykłady, prelekcje, zawody i konkursy. Bezpłatne wykłady odbędą się na 2 piętrze przy scenie głównej.

Na sobotę organizatorzy przewidzieli wieczór emocji, czyli Bitwę Mistrzów. Do zawodów staną zwycięzcy wszystkich bitew piwowarów domowych rozgrywanych w całej Polsce. 1-2 kwietnia sędziowie wybiorą 4 najlepszych piwowarów, a dokładnie 4 najlepsze piwa w stylu New England IPA. W trakcie Bitwy Mistrzów o wygranej zadecydują wszyscy uczestnicy degustacji! Najlepsze piwo zostanie uwarzone w browarze Łańcut wg receptury laureata.

23 marca 2017 Birofilia.org