Świętokrzyski Festiwal Piwa

Adres

Rynek, 25-001 Kielce

https://swietokrzyskifestiwalpiwa.pl/

Data wydarzenia

7 czerwca, 2024 - 9 czerwca, 2024

W dniach 7-9 czerwca 2024 roku na kieleckim rynku odbędzie się druga edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Piwa, wydarzenie, które zapowiada się jako prawdziwa gratka dla miłośników piwa i dobrej zabawy.

Pomimo kapryśnej pogody, zeszłoroczna edycja festiwalu cieszyła się ogromnym powodzeniem, przyciągając tłumy entuzjastów piwa rzemieślniczego. W tym roku organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę, zapraszając jeszcze więcej browarów z całej Polski. Na festiwalu będzie można spróbować różnorodnych stylów piwnych, od klasycznych lagerów po eksperymentalne IPA.

Oprócz degustacji, festiwalowicze będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z browarnikami, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i pasją. To doskonała okazja, aby zgłębić tajniki produkcji piwa i dowiedzieć się więcej o wyjątkowych recepturach.

Wśród wystawców znajdą się takie browary jak: Browar Bełchatów, Browar Dziki Wschód, Piwo z Żuka, Browar Rzemieślniczy Browarka, Browar Gryfus, Browar Zamkowy Racibórz, Browar Fortuna, Browar Jagiełło, Browar Tarnobrzeg, Browar Moczy Broda, Browar Korona, Browar Popiel, Browar Świętosław Dębicki, Browar Alchemik, Piwowar, Miodosytnia Warmińska, czy Browar Jan Olbracht. Każdy z nich zaprezentuje swoje najlepsze piwa, w tym wiele premierowych i limitowanych trunków.

Podczas festiwalu można będzie zakupić dedykowane kubki wielokrotnego użytku, które nie tylko będą ekologiczną alternatywą, ale także staną się wyjątkową pamiątką z wydarzenia.

Festiwal to także prawdziwa uczta dla smakoszy – strefa gastronomiczna z food truckami serwującymi dania z różnych stron świata zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia. Nie zabraknie również muzyki na żywo, która wprowadzi festiwalowiczów w doskonały nastrój.
Świętokrzyski Festiwal Piwa jest wydarzeniem otwartym, a wstęp na niego jest bezpłatny. Festiwalowe godziny to piątek od 16:00 do 22:00, sobota od 12:00 do 22:00 oraz niedziela od 12:00 do 20:00. Zaplanuj swój czerwcowy weekend i dołącz do festiwalu na kieleckim rynku, aby odkryć nowe piwne smaki i cieszyć się wyjątkową atmosferą.