Opolski Festiwal Piwa

Adres

pl. Kopernika, 45-040 Opole

Data wydarzenia

12 sierpnia, 2022 - 14 sierpnia, 2022

Dyskusje o piwie, trunki z najlepszych browarów i świetna zabawa pod gołym niebem. Tak jednym zdaniem można opisać Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego, który odbędzie się w Opolu w dniach 12-14 sierpnia 2022.

Kolejna odsłona Lotnego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego odbędzie się już w drugi weekend sierpnia. Tym razem piwną stolicą polski po raz drugi stanie się Opole! Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to idealny plan na spędzenie sierpniowego weekendu.

Przypomnijmy, że ideą Lotnego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego jest popularyzacja piwa kraftowego. Dotarcie do jak najszerszej publiczności i piwna edukacja, zwłaszcza z mniejszych miejscowościach, to jego cele. Dzięki otwartej formule, szczególnie ze względu na fakt, że festiwal odbywa się w centrum miasta, a wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, jest spora szansa, do grona fanów piwa dołączą kolejne osoby.

Kubki smakowe piwoszy rozpieszczać będą między innymi browary Octobeerfest, Lobster, Browar Opolski, Piwo z Żuka, rozbudowana strefa Wina oraz strefa Dobrego Smaku. Na wydarzeniu pojawi się kilkanaście wystawców z Polski i z zagranicy. Kolejni uczestnicy festiwalu są ogłaszani w miarę zbliżania się terminu wydarzenia. Ale jedno możemy obiecać: będzie pysznie!

Opolska edycja Festiwalu zagwarantuje Wam cały weekend relaksu w piwnej atmosferze. Organizatorzy czekają na Was od 12 do 14 sierpnia – w piątek impreza zaczyna się o 15:00 i bawić się będzie można aż do 22:00. Także w sobotę stoiska będą czynne do 22:00, ale otwierają się wcześniej, już o 12:00. Z kolei w niedzielę będzie można się bawić od 12:00 do 20:00.  Czy nie lepiej dodać godziny pod koniec tekstu? Nie wiem, czy cały akapit potrzebny.

Oprócz doskonałego piwa uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę podczas konkursów i koncertów. Łyk wiedzy i inspiracji zapewnią piwne rozmowy oraz prelekcje odbywające się na scenie głównej, na poszczególnych stoiskach oraz w kuluarach pomiędzy zawodowcami a piwnymi entuzjastami. Piwowarzy podzielą się informacjami i wiedzą na temat piwnego świata, opowiedzą o swoich wyrobach, a także uchylą rąbka tajemnicy i zademonstrują jak degustować piwo, by najlepiej cieszyć się jego walorami.