OpolFest

Adres

Centrum Wystawienniczo Kongresowe, ul. Wrocławska 158, 45-835 Opole

https://opolfest.cwkopole.pl/

Data wydarzenia

8 września, 2017 - 9 września, 2017

OpolFest, czyli Festiwal Piwa, Wina & Sera to największa jesienna impreza promująca rzemieślnicze trunki i sery na Opolszczyźnie! Na Biesiadzie Opolskiej miłośnicy tradycyjnych potraw i napitków znajdą coś dla siebie.

W piątek i sobotę 8-9 września Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu zamieni się w prawdziwą Biesiadę Opolską. Powierzchnia festiwalu podzielona zostanie na 3 strefy: Vinalia, czyli miejsce dla miłośników wina i sera, gdzie będzie można spotkać nie tylko producentów tych przysmaków, ale także nabyć specjalistyczny sprzęt do domowej produkcji i przechowywania wina i serów oraz spróbować trunków z rodzinnych winnic z Polski i zagranicy; Cydronalia z salonem degustacyjnym cydru, oliwy i kawy oraz możliwością nabycia wiedzy, produktów i sprzętu do produkcji cydru; a na końcu najważniejsza strefa dla birofilów – Happy Beer Day, gdzie będzie można spotkać browary rzemieślnicze zarówno lokalne, jak i zagraniczne, nabyć oraz degustować ich produkty, porozmawiać z domowymi piwowarami, producentami akcesoriów i sprzętu do warzenia piwa, a także z blogerami piwnymi i przedstawicielami pubów.

OpolFest ma formę targów, gdzie spotykają się osoby nie tylko z branży piwnej, ale przede wszystkim wszyscy miłośnicy piwa, którzy są zainteresowani dobrym trunkiem i powiększeniem swojej wiedzy na temat złotego napoju, z profesjonalnymi piwowarami, ale także z innymi pasjonatami i hobbystami, którzy warzą piwo w domowych warunkach. Jest to idealna okazja dla początkujących piwowarów do rozmowy z kolegami po fachu, uczestniczeniu w specjalistycznym kursie sensorycznym i obejrzeniu branżowych pokazów.

Festiwal ma nową odsłonę zatytułowaną Biesiada Opolska, która sugeruje świetną wspólną zabawę oraz rozmowy o tradycjach i kulturze spożywania oraz degustacji piwa i wina. W piątek o dobry humor gości zadba kabaret “Rak”. W sobotę zagrają lokalne kapele, zespoły folkowe oraz zaprezentują się wystawcy, którzy opowiedzą o tajnikach “piwa z duszą”, blogerzy kulinarni zdradzą ciekawe przepisy na dania z piwem w roli głównej, a historycy opowiedzą o dziejach Opola. Główną atrakcją będzie występ Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

Na OpolFest zapowiedzieli się: Browar Koreb, Browar Rebelia, Szczyrzycki Browar Cystersów „Gryf”, Browar Solipiwko, Warsztat Piwowarski i Retro Opole.

Wstęp na teren festiwalu jest płatny: bilet jednodniowy kosztuje 10 zł a dwudniowy karnet 15 zł. OpolFest rozpocznie się w piątek 8 września o godzinie 16:00. Zmotoryzowani będą mogli zaparkować swój samochód przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na ul. Wrocławskiej 158.