Oktoberfest w Polsce

Adres

Dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

https://www.facebook.com/events/481581612199896

Data wydarzenia

30 września, 2017 - 30 września, 2017

Biesiadny namiot wprost z Bawarii stanie na Dziedzińcu Arsenału Miejskiego we Wrocławiu!

Wielka biesiada piwna w Monachium ma charakterystyczną atmosferę znaną na całym świecie. Oktoberfest to dwa tygodnie biesiadowania w drugiej połowie września – przy ławach z litrowym kuflem piwa, podawanym przez piękne panie w inspirowanych bawarską tradycją strojach.

Kontynuując zeszłoroczny sukces marka Paulaner postanowiła zorganizować drugą edycję święta piwa inspirowanego Oktoberfest odbywającym się w Niemczech. Wrocławianie i nie tylko będą mogli poczuć się tak samo jak na oryginalnym festiwalu, dzięki wystrojowi imprezy rodem z Monachium, podobnie jak u naszych zachodnich sąsiadów na dziedzińcu stanie wielki namiot biesiadny. A na gości będą czekać ławy, sławne precle, a także muzyka i dodatkowe piwne atrakcje. Na rozpoczęcie imprezy zostanie odszpuntowana beczka Paulanera, całkiem jak w Monachum, gdzie ten zaszczyt zawsze przypada burmistrzowi tego miasta i stanowi oficjalne otwarcie największego piwnego festiwalu na świecie. Piwo we Wrocławiu oczywiście podawane będzie tak jak na Oktoberfest, czyli w tradycyjnych litrowych kuflach zwanych maßkrug lub w skrócie maß.

Specjalnie na wrześniowe święto piwa tradycyjnie warzony był w browarze Paulaner wyjątkowy lager o nieco wyższej niż zazwyczaj zawartości alkoholu (6%). Paulaner Oktoberfest Bier to jedno z 6 piw, które może być podawane podczas Oktoberfest w Monachium i jest warzone zgodnie z historycznym Bawarskim Prawem Czystości. Dokument ten ustanowiony w 1516 roku miał na celu produkowanie dobrej jakości piwa jedynie z 3 składników: słodu jęczmiennego, wody i chmielu. Warto pamiętać, że drożdże już wówczas były nieodzownym składnikiem piwa, jednak naukowcy odkryli je i przebadali dopiero w XIX wieku, więc Reinheitsgebot o nich nie wspomina. Bawarskie Prawo Czystości przyczyniło się do polepszenia jakości piwa i stworzyło kultywowaną do dziś tradycję.

Paulaner Oktoberfest rozpocznie się w sobotę 30 września o godzinie 12:00, niedaleko wrocławskiego Rynku, przy ul. Cieszyńskiego 9, na Dziedzińcu Arsenału Miejskiego. Dojechać można tam komunikacją miejską wysiadając na przystanku Rynek liniami autobusowymi 149 oraz 142 lub tramwajowymi 3, 6, 7, 10, 14, 23, 24, 33 lub dojechać można do przystanku: pl. Jana Pawła II liniami autobusowymi 127 i 144 oraz tramwajowymi 3, 6, 7, 10, 14, 23, 24, 33.

Wstęp na biesiadę jest bezpłatny!