Lubiński Festiwal Piwa

Adres

Lubin, Lubińskie Błonia

https://www.facebook.com/LubinskiFestiwalPiwa

Data wydarzenia

29 kwietnia, 2017 - 1 maja, 2017

Jak najlepiej rozpocząć weekend majowy? Oczywiście na Lubińskim Festiwalu Piwa! Złoty trunek leje się tam strumieniami, do tego można porządnie zjeść i posłuchać muzyki na żywo.

W tym roku Lubiński Festiwal Piwa odbywa się już po raz piąty, w dniach od 29 kwietnia do 1 maja na lubińskich błoniach. Tak jak w poprzednich edycjach ma przyciągnąć znaczną ilość piwoszy oraz miłośników dobrego jadła i pięknie wykonanych przedmiotów, ponieważ wydarzenie połączone jest z kwiatowym festiwalem oraz kiermaszem. Bilet wstępu kosztuje zaledwie 5 zł i można go nabyć w dniu imprezy, w kasach na miejscu. Żelaznym punktem każdego dnia festiwalu jest możliwość skosztowania różnych rodzajów piwa – od czeskich i polskich browarów poczynając a na piwach rzemieślniczych kończąc. Warto także spróbować cydru z polskich sadów czy piw smakowych np. wiśniowych czy miodowych. Ciekawym punktem programu jest pokaz warzenia piwa domowymi sposobami oraz prelekcje i dyskusje na temat rodzajów złotego trunku.

Każdego dnia na uczestników festiwalu czeka koncert z gościem specjalnym. Wiosenne wieczory nie należą do najcieplejszych, jednak koncerty są najbardziej rozgrzewającym punktem programu festiwalu!

Przy okazji próbowania piwa można podziwiać kwietne kobierce na Lubińskim Festiwalu Kwiatów i Roślin, który odbywa się w tym samym czasie. Cała impreza podzielona jest na trzy strefy: Muzyczna Majówka, gdzie odbywają się koncerty, warsztaty i prelekcje; Lubiński Festiwal Piwa oblegany przez miłośników dobrych trunków, gdzie oprócz piwa można znaleźć stoiska z potrawami z różnych stron Polski, oraz strefę Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin, gdzie swoje królestwo przez trzy dni mają Panie i artystyczne dusze.

Całe wydarzenie dostępne jest dla każdego od 10:00 do 22:00. Mamy nadzieję, że w tym roku pogoda dopisze i wszyscy będą się świetnie bawić.