Great British Beer Festival

Adres

Olympia London, Hammersmith Rd, London W14 8UX, United Kingdom

http://gbbf.org.uk

Data wydarzenia

8 sierpnia, 2017 - 12 sierpnia, 2017

Hala Kensington Olympia w Londynie zamieni się w ogromny pub dla miłośników dobrego piwa po raz czterdziesty!

Great British Beer Festival 2017 odbędzie się od 8 do 12 sierpnia. Czterdziesta edycja Festiwalu będzie wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Około 900 Real Ale lejących się strumieniami z beczek i butelek, kilkadziesiąt rodzajów cydru i perry, nowa oferta w postaci brytyjskich win, a także setki piw rzemieślniczych z całego świata przez 5 dni! Na Festiwal przyjeżdżają birofile z całego świata, oczywiście nie brakuje też mieszkańców Wysp Brytyjskich, którzy okrzyknęli GBBF najlepszym festiwalem w całym roku.

Dla brytyjskich piwoszy i piwowarów sierpień zapowiada się naprawdę gorąco. W sercu Londynu wystawi swoje piwa 350 browarów z Wielkiej Brytanii, będzie można spróbować także czeskiego, niemieckiego, duńskiego, włoskiego czy amerykańskiego piwa. A to wszystko w świetnej atmosferze, z pysznymi przekąskami, przy muzyce granej na żywo.

Taka ilość różnych piw może zakręcić w głowie. Nie ma szans spróbować wszystkiego, więc organizatorzy przygotowali na swojej stronie specjalną aplikację – Beer Finder, która pomaga w określeniu piwa, które może nam najbardziej przypaść do gustu. Można wybierać z Piw Międzynarodowych, Cydrów, Perry i  Real Ale, czyli piw warzonych w tradycyjny sposób, z użyciem wody, słodu jęczmiennego, chmielu i drożdży górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane.

Taki wybór zacnych trunków może dosłownie zwalić z nóg, więc lepiej wybrać do degustacji średnie szkło, czyli half pinty lub najmniejsze third pinty, dzięki temu spróbować można dużo więcej! Jedna imperialna pinta (półkwarta) to około 568 ml. Pomiędzy degustacją kolejnych piw najlepiej poprosić obsługę o przepłukanie szkła.

Olympia London podzielona zostanie na dwie hale: większą – Grand Hall, gdzie znajdzie się większość stoisk serwujących zarówno dobrze znane jak i limitowane edycje brytyjskiego piwa oraz mniejszą – Olympia National z butelkowanym piwem z całego świata.

Piwne degustacje są głównym celem imprezy, jednak można się tam świetnie bawić całą rodziną np. grając w cymbergaja, rzucając monetą do beczki czy śpiewając i tańcząc w rytmie popularnych rockowych hitów. Warto wybrać się z bliskimi w czwartek 10 sierpnia na Hat Day, podczas którego można obejrzeć mnóstwo kolorowych, fantazyjnych, ale także dziwnych i wyszukanych nakryć głowy. Za najlepszy kapelusz można wygrać pintę darmowego piwa, więc warto przygotować coś specjalnego.

GBBF jest jednym z najpopularniejszych festiwali piwnych w Wielkiej Brytanii, na który zjeżdżają się miłośnicy brytyjskiego piwa z całego świata. Jak określają to sami uczestnicy to raj dla briofilów!