Festiwal Piwa, Wina i CydruTAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7, Kraków

Chmiel, jabłka i winogrona - te trzy produkty to temat przewodni najbliższego festiwalu trunków Krakowie. Festiwal Piwa, Wina i Cydru odbywa się w dniach 5 i 6 listopada.

Wystawcy z pasją opowiedzą o tradycyjnych metodach warzenia kraftowego piwa, polecą Wam idealne wino i cydr na prezent oraz oczywiście ugaszą Wasze pragnienie, a także podzielą się swoją bogatą wiedzą!

Ten wyjątkowy festiwal połączy trzy wspaniałe kultury smaku i aromatu, które spotkają się w TAURON Arena Kraków. Na dwa dni w jednym miejscu spotkają się piwowarstwo, winiarstwo i sztuka produkcji cydru, by zaprezentować odwiedzającym to, co mają najlepszego, pokazać swoją historię, tradycję oraz wszystko to, co mają najlepszego.

Piwoszy szczególnie ucieszy obecność browarów rzemieślniczych takich jak Browar Huzar czy Andres Browar. Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Azjatycki, podczas którego będzie można spróbować japońskiego sushi, tajskiego pat thai czy indyjskiej aromatycznej pakory. W Krakowie zapachnie zatem nie tylko piwem, cydrem i winem, ale także trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

Festiwal rozpocznie się w sobotę  5 listopada o godzinie 11 i potrwa do 19. Także w niedzielę festiwal będzie można odwiedzić między 11 a 19. Wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest bezpłatny.

26 października 2022 Birofilia.org