Browariada

Adres

Grunwaldzka 55, 14-100 Ostróda

http://www.browariada.pl

Data wydarzenia

19 sierpnia, 2017 - 20 sierpnia, 2017

Ponad trzydziestu wystawców, prelekcje, muzyka na żywo regionalna kuchnia. Tak w skrócie zapowiada się Browariada w Ostródzie!

Browariada odbędzie się w weekend 19-20 sierpnia w Expo Mazury w Ostródzie – jest to pierwsza edycja piwnego festiwalu, na którym znajdą się regionalne browary rzemieślnicze, producenci tradycyjnych wyrobów spożywczych oraz wystawcy związani piwowarstwem domowym.

Osoby chcące spróbować swoich sił w warzeniu domowego piwa, będą mogły zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt oraz zasięgnąć dodatkowej wiedzy na prelekcjach prowadzonych podczas wydarzenia. Początkujących piwowarów z pewnością zainteresuje prelekcja „Pierwsze piwo – jak zacząć przygodę z piwowarstwem domowym?”, prowadzona przez BeerSteel, na osoby bardziej zaawansowane w produkcji piwa czeka wystąpienie-niespodzianka prowadzone przez przedstawicieli Piwoteki.

Głównym celem Browariady jest oczywiście poznawanie nowych, intrygujących piwnych smaków. Miłośnicy złotego trunku będą mogli spróbować napoju bogów od takich browarów jak: Jan Olbracht, Browarka, Staropolski, Słodowy Dwór, Rebelia, Markowy, Koreb, Kazimierz, Kadyk, Hopkins, Harpagan, Nepomucen, Waszczukowe, Gentelman, Langier Beer, Piwoteka, Cube Systems, Pijana Czapla, Eureka, Faktoria, Golem i Mazurski.

Festiwal to świetne miejsce dla kolekcjonerów birofiliów – w trakcie wydarzenia będzie miała miejsce wystawa ponad 5000 etykiet piwnych z całego świata. Swoją kolekcję zaprezentuje pan Adam Dąbek. W pierwszy dzień imprezy zostanie również zorganizowana pierwsza w historii Ostródy Giełda Birofiliów. Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty grane na żywo przez dwa dni imprezy, Bieg Piwny, turnieje sportowe, Strefa Rozrywki, Chilloutu i Jedzenia.

Wydarzenie jest biletowane, wejściówka na jeden dzień imprezy kosztuje 15 zł, natomiast cena dwudniowego karnetu wynosi 20 zł.