Stara Drukarnia

Status

Funkcjonuje

https://pl-pl.facebook.com/stara.drukarnia.5

Adres

ul. Bożnicza 6, 35-001 Rzeszów

W niepozornym, lecz urokliwym zakątku Rzeszowa, tuż za Starą Synagogą, kryje się wyjątkowe miejsce, uwielbiane przez miłośników rzemieślniczego piwa - Stara Drukarnia.

Pub istnieje już od 14 lat i wraz z początkami piwnej rewolucji w Polsce, otworzył swoje drzwi na kraftowe piwo. Na miejscu znajduje się bar z 14 nalewakami, gdzie można znaleźć piwa regionalne np. z Browaru Revolta, propozycje od szeroko znanych, polskich browarów rzemieślniczych oraz kilka piw ze świata. Oprócz świeżych trunków prosto z beczki, bar jest dobrze zaopatrzony w piwa butelkowane, które są wyeksponowane na regale tuż za nim. Jest więc w czym wybierać i każdy prawdziwy miłośnik piwa znajdzie tu coś dla siebie. W wyborze najlepszego piwa pomoże przemiła obsługa i właściciele, którzy naprawdę znają się na rzeczy.

Wchodząc do Starej Drukarni ma się wrażenie podróży w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz. Wnętrze urządzone jest za pomocą rozmaitych starych, akcesoriów drukarskich. Wiekowe meble podkreślają nietuzinkowy urok miejsca. Nie ma tam dwóch takich samych stolików czy siedzisk. Stara Drukarnia utrzymana jest raczej w ciemnej kolorystyce, a na ścianach wyeksponowane są dzieła sztuki stworzone przez lokalnych artystów. Pub to nie tylko zwykłe miejsce, gdzie można napić się piwa, to także strefa przeznaczona dla sztuki. W Starej Drukarni często odbywają się wystawy i wernisaże polskich malarzy i fotografów. Można tutaj również przyjść na koncert muzyki na żywo, a na co dzień z głośników sączy się niezbyt głośny jazz i blues tworząc dodatkowy przyjemny nastrój.

Lokal na ul. Bożniczej 6 to idealne miejsce na spokojne, leniwe, jesienne czy zimowe wieczory. Można tutaj w przyjaznej i niemal rodzinnej atmosferze napić się świetnego piwa, czy spokojnie porozmawiać z barmanami czy przyjaciółmi, bo subtelna muzyka nadaje klimat, lecz nie zagłusza słów. Stara Drukarnia z pewnością świetnie sprawdzi się na randkę miłośników piwa, jest tutaj spokojnie, a stoliki poukrywane w różnych zakamarkach zapewniają nieco intymności. Często odbywają się tutaj premiery piwne, więc to świetne miejsce na wieczorne wyjście z przyjaciółmi, którzy oprócz piwa cenią również sztukę!

 

Fotografie: Stara Drukarnia Rzeszów