Piwnica Kielce

Status

Funkcjonuje

https://piwnica.eatbu.com

Adres

ul. Świętego Leonarda 23/9, 25-304 Kielce

Piwnica to miejsce w centrum Kielc, gdzie można dobrze zjeść, napić się piwa, obejrzeć mecz, posłuchać koncertów granych na żywo czy poczytać książkę.

Dwupoziomowy, klimatyzowany lokal urządzony w minimalistycznym stylu z odrobiną nowoczesnych inspiracji to nowe miejsce na mapie Kielc. Właściciele stawiają tutaj na prostotę – widać to zarówno w wystroju wnętrza oraz menu. W Piwnicy przy ul. Św. Leonarda 23/9 można napić się piwa lanego z trzech nalewaków oraz wybrać coś dla siebie z ponad 20 propozycji piw butelkowanych.

Wnętrze piwnicy urządzone jest minimalistyczne, głównym punktem przyciągającym wzrok jest grafika z napisem „I feel good today” z zawieszonym rowerem pomalowanym na biało. W pomieszczeniach dominują jasne kolory, gdzieniegdzie biel ścian przełamana jest ekspozycją oryginalnej cegły. W piwnicy można usiąść przy szerokich stolikach, na wygodnych krzesłach lub kanapach. Dobrze jest zająć sobie komfortowe miejsca, jeżeli chce się obejrzeć wydarzenie sportowe lub muzyczne transmitowane na dużym telewizorze.

Piwnica dysponuje także grillem, na którym powstają pyszne dania – mięso do burgerów, krewetki czy tuńczyk. W lokalu przeważa kuchnia sloow food, dzięki temu każde danie przygotowane jest starannie, z dbałością o szczegóły, ze świeżych składników najlepszej jakości. Bar wyposażony jest w 3 nalewaki, z których leją się specjalności Żywca m.in. Porter, Amerykańskie Pszeniczne oraz Białe. Lokal jest ambasadą marki Żywiec.

Stylowy lokal w samym sercu Kielc to świetne miejsce do spędzania wieczorów z przyjaciółmi, wyjścia na randkę czy kibicowania sportowcom w większym gronie. W Piwnicy można zjeść najlepsze burgery w mieście, napić się dobrego piwa, w spokoju wypić kawę, a gdy zapadnie zmrok zgarnąć nagrody i gotówkę podczas quizowych wieczorów.

 

Fotografie: Piwnica Kielce