Piana craft beers

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/pianacraftbeers/

Adres

62-800 Kalisz, ul. Zamkowa 9

Jedyne miejsce w Kaliszu, gdzie można napić się rzemieślniczego piwa i miło spędzić czas.

PIANA craft beers to nowy lokal na piwnej mapie Polski i jedyny pub w Kaliszu, gdzie dostępne są nie tylko rzemieślnicze piwa butelkowane, ale także krafty wprost z 6 kranów. Pub znajduje się przy ul. Zamkowej 9 i czeka dla wszystkich miłośników dobrego piwa!

Po wejściu do lokalu od razu wzrok przyciąga bar, a dokładnie kolumna, gdzie pyszni się podświetlone od wnętrza piwo. Tablica za barem pokazuje, jakie piwa są aktualnie dostępne. Dzięki temu, że dostępny jest wybór tylko 6 lanych piw, trunki szybko rotują i za każdym razem gdy odwiedzamy lokal, można trafić na zupełnie inny, nowy zestaw piw.

Jeśli interesuje nas konkretne piwo lub chcemy dowiedzieć się czegoś ciekawego lub poznać informacje i nowości z piwnego świata warto zatrzymać się na krótką pogawędkę przy barze. Stoi za nim naprawdę kompetentna obsługa złożona z pasjonatów nie tylko trunku z bąbelkami, ale także codziennej małej czarnej. Osoby, które po raz pierwszy spotykają się ze światem piw rzemieślniczych mogą na początek zamówić deskę degustacyjną, złożoną z 3 piw podanych w szklankach o mniejszych objętościach i zdecydować, który trunek najbardziej im smakował. Jeśli coś przypadło nam wyjątkowo do gustu można poprosić barmanów, by wybrali coś podobnego ze sporego menu piw butelkowanych lub degustować inne trunki, mają w pamięci styl i nazwę wybranego piwa.

Wnętrze PIANY urządzone jest minimalistycznie, w jasnych kolorach z przewagą naturalnych materiałów, za barem oprócz tablicy widnieją półki z oferowanymi piwami w butelce – szeroki wybór stylów i producentów świetnie wygląda jako element wystroju, a dodatkowo wzrok miłośników dobrego piwa przyciągają ciekawe etykiety czy wyjątkowe kształty butelek. Stoliki ułożone są w jeden spory stół, co pozwala na poznawanie nowych ludzi, których łączy ta sama pasja – dobre, rzemieślnicze piwo. Jeżeli jednak komuś zależy na odrobinie prywatności w dalszej części sali dostępne są mniejsze cztero i dwuosobowe stoliki. Warto wybrać się tutaj na piwo z przyjaciółmi, przy okazji spróbować wyśmienitej świeżo palonej kawy wprost z manufaktury.

PIANA to idealne miejsce na wieczorne i popołudniowe spotkania w gronie najbliższych lub przyjaciół, z powodzeniem można wybrać się tutaj na randkę i otworzyć przed swoją drugą połówką bogaty świat piwnych smaków i aromatów. W lokalu organizowane są różne warsztaty, koncerty, spotkania oraz promocje, premiery i kranoprzejęcia różnych polskich browarów.

 

Fotografie: Piana