Żywiec Pszeniczne IPA

Niezwykłe połączenie łagodności pszenicznego piwa z chmielowym uderzeniem India Pale Ale - nowy wariant Żywiec Pszeniczne IPA właśnie trafia do sklepów. Uważnie rozglądajcie się przy sklepowej półce, bo specjalności Żywca będą miały nowe opakowania!

Odpowiadając na potrzeby zmieniającego się piwnego rynku Żywiecka Szkoła Piwowarska co roku przygotowuje nowe receptury dla spragnionych wrażeń piwoszy. Współczesny klient przyzwyczajony jest do różnorodności i szerokiego wyboru, chętnie sięga też po piwne eksperymenty.

Konsumenci coraz chętniej sięgają po nowe gatunki piwne – aż 70% z nich twierdzi, że lubi próbować nowych smaków. W Żywcu doskonale o tym wiemy, dlatego nasi piwowarzy co roku warzą kolejne oryginalne piwa.

– mówi Aleksandra Pankowska, Kierownik Marki Żywiec.

750_pszeniczne_ipa.png

Inspiracją do stworzenia nowego wariantu piwa z Żywca było innowacyjne połączenie doskonale znanych elementów – popularne piwo pszeniczne otrzymało nietypowego kompana – solidną dawkę nowofalowych chmieli! Efektem tego niespodziewanego połączenia jest piwo w stylu Wheat IPA, zdobywającym popularność na całym świecie, które łączy zalety dwóch wydawałoby się skrajnie różnych od siebie piw. Łagodne i opalizujące piwo pszeniczne atakuje nasze zmysły intensywną goryczką oraz niesamowitym chmielowym aromatem z wyraźnymi nutami cytrusowymi. Takie połączenie powinno zadowolić zarówno początkujących birofilów jak i zaawansowanych miłośników piwa.

Zapomnij o paragonie i zwróć butelki w sklepie

Od września 2019 tysiące sklepów w całej Polsce przyjmie butelki po piwie bez paragonu.
Czytaj dalej

Żywiec Pszeniczne IPA to bardziej zrównoważona i łagodniejsza wersja aromatycznego India Pale Ale, które dzięki dodatkowi pszenicy stało się bardziej aksamitne i orzeźwiające. Żywiec Pszeniczne IPA jest chmielone na zimno trzema nowofalowymi amerykańskimi chmielami: Falconer’s Flight, Amarillo i Chinook, które nadają piwu charakterystycznej goryczki oraz chmielowego aromatu. Pszeniczne IPA najbardziej pasuje do lekkich dań z ryb i drobiu, wspaniale uzupełni smak delikatnych serów i świeżych owoców. Aby w pełni wydobyć jego zalety powinno być podawane w wysokiej szklance typu Weizen w temperaturze 5-7 stopni Celsjusza.

Co myślicie o łączeniu tak skrajnych stylów jak piwo pszeniczne i India Pale Ale? Próbowaliście już Wheat IPA?