Desperados

Piwo? Tequila? A może wcale nie trzeba wybierać? Jest przecież Desperados, czyli pierwsze na świecie piwo o smaku tequili.

Desperados nieodparcie kojarzy się z meksykańską fiestą, jednak mało kto wie, że jego historia zaczęła się w 1995 roku we Francji. Od tego czasu jego globalna kariera trwa, a popularność rośnie z dnia na dzień. Polska jest jednym 35 krajów na świecie, gdzie można kupić Desperadosa, a ta wyjątkowa piwna marka jest w naszym kraju szczególnie popularna.

Desperados jest chętnie wybierany przez osoby młode i kojarzy się mocno imprezowo. Latynoskie nawiązana kojarzące się z nieustanną zabawą i niekończącą się imprezą wykorzystywane są w komunikacji, reklamach i na etykietach. Przez wielu bywalców klubów Desperados jest traktowany jako ciekawa alternatywa dla shotów czy mocniejszych alkoholi. Zawartość alkoholu w tym piwie to zazwyczaj około 6%, więc nieco więcej niż wypadku tradycyjnych lagerów, jednak zauważalnie mniej niż w wypadku popularnych drinków. Dodatkowo orzeźwiający smak Desperadosa pozwala łatwiej ugasić pragnienie podczas intensywnej zabawy, a zimny napój daje ochłodę w zabawowym szaleństwie.

Desperados oferuje nieco inne doznania niż zwykłe lagery, przy czym jest mniej gorzki i trafia w gusta ludzi ceniących sobie delikatniejsze smaki. Obecnie w Polsce dostępnych jest pięć rodzajów Desperadosa. Original, Red i Mojito pojawiły się już dawno temu, a w tym roku do tego grona dołączyły Whisky Sour oraz Lime.

800_desperados.png

Deperados Original to nic innego jak pierwowzór wszystkich piw o smaku tequili. Oryginalny Desperados jest orzeźwiającym, raczej słodkim napojem o cytrynowym aromacie. Oczywiście wyraźnie wyczuwalna jest w nim również tequila. Jego zapach jest intensywny i bardzo charakterystyczny. Jest mocno wysycony dwutlenkiem węgla, co w połączeniu z pozostałymi cechami sprawia, że świetnie orzeźwia.

Desperados Red to czerwona odmiana, znajduje się w nim nie tylko piwo i tequila, ale również guarana i cachaça. Czym są dwa ostatnie składniki? Brazylijska guarana znana jest ze swoich właściwości energetyzujących - zawiera w sobie cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawy. Z kolei cachaça to rodzaj alkoholu popularnego w Brazylii, który destylowany jest z fermentowanego soku trzcinowego. Desperados Red jest mniej intensywny w zapachu, ale równie rześki i nieco kwaskowy, owocowy. Goryczka jest prawie niewyczuwalna.

Desperados Mojito to z kolei wersja piwa z… mojito, jak sama jego nazwa wskazuje. Można w nim bez problemu wyczuć limonkę, charakterystyczną dla tego trunku. Dodatkowym składnikiem jest również mięta, zatem takie połączenie daje efekt autentycznego orzeźwienia. Piwo, tequila i mojito - trudno o bardziej imprezowe zestawienie.

Obecnie dostępne są również dwa nowe rodzaje: Desperados Whisky Sour i Desperados Lime. Pierwsza opcja ma 7% alkoholu i łączy w sobie piwo i smak tequili oraz whisky i cytrynę. Ta wersja jest mniej słodka, a bardziej intensywna i wytrawna w smaku, wyróżnia się też lekką kwaskowatością. Z kolei Desperados Lime jest lżejszym wariantem, a zawartość alkoholu wynosi w nim zaledwie 3%, więc to dobry wybór, gdy potrzebujemy chwili przerwy w trakcie intensywnej imprezy. Dodatkowymi składnikami są tu limonka i kaktus, co nadaje mu orzeźwiający smak.

Desperados to bywalec całonocnych klubowych imprez i szalonych domówek. Nie może go też zabraknąć tam gdzie, gdzie bije serce miasta i powstają najbardziej szalone pomysły.

14 maja 2020 Birofilia.org