BIO Lager

Ekorewolucja rozpoczęła się na dobre i objęła sobą również piwo. Tym, którym na sercu leży swoja przyszłość i życie pełne przygód w zdrowym ciele powinni sięgnąć po ekologiczne piwo i cieszyć się jego smakiem w nadchodzące upalne lato!

Lager Cieszyński BIO to ekologiczna duma polskiej sceny piwowarskiej – produkt wprost z zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn. Certyfikowane piwo dolnej fermentacji jest świetną propozycją dla tych, którzy szukają pożywienia wprost z nieskażonej natury. Ściśle przestrzegane procedury warzenia ekologicznego piwa podlegają surowej ocenie, każdy składnik jest dokładnie badany, a poszczególne etapy i detale produkcji rygorystycznie kontrolowane. Dzięki temu powstaje trunek wyjątkowy na skalę Polski.

700_bio_lager.png

Wiemy, że dla Polaków dbałość o naturę staje się coraz ważniejsza. Coraz częściej sięgamy po zdrową żywność, dzięki której dbamy o siebie i swoich bliskich. Produkty z eko certyfikatem to nie tylko zapewnienie świetnej jakości, ale także troska o środowisko i naszą wspólną przyszłość. Idąc z duchem czasu i mając na uwadze ochronę otaczającej nas przyrody nadszedł czas by wyprodukować w naszym kraju w pełni ekologiczne piwo. Lager Cieszyński BIO warzony jest ze składników, które posiadają certyfikat bio i pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych. Do produkcji wykorzystany został m.in. ekologiczny słód jęczmienny z Finlandii oraz ekologiczny chmiel z polskich upraw.

Browar Zamkowy w Cieszynie

Browar Zamkowy Cieszyn ma za sobą 170 lat historii. To wprawdzie mały browar, ale Cieszyn!
Czytaj dalej

Browar Zamkowy Cieszyn został specjalnie przygotowany, by spełnić w 100% wszystkie wymagania narzucane przez certyfikat bio. Choć wiązało się to z dużymi wyzwaniami, rzemieślniczy charakter browaru dał duże pole do popisu i szybkiego dostosowania pomieszczeń i urządzeń do wymagań związanych z certyfikacją. Ręczny zasyp słodu odbywa się na strychu XIX wiecznego browaru, a leżakowanie w głębokich i chłodnych piwnicach. Dzięki temu niepowtarzalnie ukształtowane piwo zyskuje przyjemny, pełny i orzeźwiający smak. Nieco mocniejsza goryczka to efekt dodania bio chmielu, który nadaje trunkowi więcej aromatów niż chmiel konwencjonalny. Eko piwo świetnie gasi pragnienie i jest idealne na upalne lato.

Lager Cieszyński BIO dostępny jest w ogródku piwnym Browaru Zamkowego Cieszyn, a już niedługo będzie można kupić go w całej Polsce.

Możemy kupić już niemal każdy wyrób z zielonym listkiem na opakowaniu, jednak do tej pory w Polsce niemal niemożliwy był zakup ekologicznego piwa. Od teraz stanie się to znacznie prostsze!