XVII Warszawski Festiwal Piwa

Adres

Miejski Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa

http://warszawskifestiwalpiwa.pl

Data wydarzenia

21 marca, 2024 - 23 marca, 2024

Wiosenny Warszawski Festiwal Piwa to już XVII edycja tego wyjątkowego wydarzenia. W dniach 21-23 marca 2024 Warszawa po raz kolejny stanie się stolicą piwa. Nie może Was tam zabraknąć!

W 2024 roku obchodzimy dziesięciolecie Festiwalu. Z tej wyjątkowej okazji zostanie przedstawionych dziesięć unikatowych piw festiwalowych, stworzonych przez dziesięć czołowych browarów rzemieślniczych z Polski i zagranicy. Każde z tych piw będzie miało swój muzyczny akompaniament, przygotowany przez wyjątkowych muzyków, zainspirowany charakterem danego piwa! Organizatorzy gwarantują masę dobrej zabawy i ogrom specjalistycznej wiedzy.

Warszawski Festiwal Piwa od początku istnienia zyskał opinię jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych piwu rzemieślniczemu w Polsce. W tym roku XVII wiosenna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa będzie gościć, podobnie jak ostatnie edycje, na miejskim Stadionie Legii. Festiwal zaczyna się 21 marca, a pierwszy dzień eventu odbędzie się pod hasłem Przywitanie Wiosny. Nowością jest to, że każdy dzień festiwalowy ma swoją nazwę i swój motyw przewodni, a także – osobny bilet. Pojawi się wiele innych nowości, jednak nie zmieni się to, że strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników dobrych trunków. Jeden z największych festiwali piw rzemieślniczych w Polsce rozpocznie się o 16 w czwartek i będzie trwał aż do soboty do północy.

Harmonogram wiosennej edycji Festiwalu jest wypchany po brzegi atrakcjami. Podczas 3 dni impreza zaprezentuje setki piw z całego świata w tym wiele nowości. Będziecie mogli spróbować ponad 1300 różnych piw z najlepszych polskich browarów, w tym ponad 300 nowych smaków. Będzie masa kranów, ponad 550, z klasycznymi piwami, nowinkami i szalonymi pomysłami na piwo. To prawdziwa gratka dla birofilów! Podczas festiwalu odbędą się też warsztaty z piwowarami oraz szkolenia. A także wiele wyjątkowych wydarzeń m.in. prelekcje czy panele dyskusyjne o piwie rzemieślniczym. Będzie też dobrze znana mobilna Sauna, znana też jako Parostatek. Jednak tym razem Finowie, którzy są stałymi bywalcami festiwalu i sauny, pokażą, jak korzystać z sauny po fińsku. Dokładny program znajdziecie na stronie festiwalu.

Wareckie, którym Warszawa się żywi

Leżąca nad Pilicą Warka od stuleci słynie z produkcji najlepszego piwa na Mazowszu. Warecki złoty trunek podbił rynek piwa w Warszawie już w XV wieku – w...
Czytaj dalej

Na warszawskiej Legii będzie także na Was czekać Gastrofaza, czyli strefa 18 foodtracków, gdzie zagoszczą kuchnie z całego świata. W tym roku pojawią się nowe foodtrucki, m.in. serwujące ramen, barbecue czy owoce morza. Nie zabraknie też sportowych emocji oraz strefy rozrywki. Będzie można zagrać na flipperach i konsolach do gier, oraz skorzystać ze specjalnej Strefy Gier Planszowych. Na festiwalu znajdziecie też Strefę Gier Amerykańskich, w której będzie można poznać aromaty amerykańskich chmieli, ale przede wszystkim pograć, np. w kapsle, giga statki, memory, mini pong, o pong, Y pong, czy giga twistera. To wszystko jest możliwe dzięki współpracy WFP i Ambasady USA w ramach projektu DelicioUS.

 

Po zeszłorocznym sukcesie nie zabraknie też wycieczek z Piwnymi Przewodnikami. Piwni celebryci i znawcy piwa zabiorą uczestników festiwalu w podróż, podczas której będzie można dowiedzieć się czego warto spróbować spośród setek piw obecnych na Warszawskim Festiwalu Piwa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy dostępne będzie festiwalowe szkło. Przy każdej edycji Warszawski Festiwal Piwa prezentuje specjalnie zaprojektowane naczynie. Tak będzie i tym razem. Na gości festiwalu czekać będzie bowiem szklanka o nazwie Dekadentka.

W tym roku Warszawski Festiwal Piwa wzbogaci się o jeszcze jedną nowość –  Strefę Targów Rzemiosła, która jest miejscem spotkań miłośników rzemiosła tradycyjnego i nowoczesnego. Wśród licznych stoisk znajdą się takie perełki jak oryginalna biżuteria, ekologiczne kosmetyki, unikatowe komiksy czy czapki do sauny, a nawet możliwość zrobienia tatuażu podczas imprezy! To idealna przestrzeń dla każdego, kto szuka wyjątkowych produktów i chciałby wesprzeć lokalnych twórców oraz inicjatywy społeczne.

 

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje od 26 zł, a karnet na cały festiwal dostępny jest od 47 zł, można również pokusić się o wejściówki z zestawami. Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach i wydarzeniach jest płatny osobno.