Święto Warmińskiego Piwowara Dywity 2023

Adres

Nad Jeziorem Dywickim (za ośrodkiem zdrowia)

Data wydarzenia

5 sierpnia, 2023 - 5 sierpnia, 2023

Mazurskie jeziora i mazurskie browary? Zapraszamy Was na Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach, które odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia.

To wyjątkowe wydarzenie, które wciągnie Was w świat piwowarstwa i piwnej kultury, dostarczając nie tylko wyśmienitych smaków, ale i niezapomnianych emocji. W programie czekają pokazy warzenia piwa, które umożliwią Wam zgłębienie tajników tego szlachetnego rzemiosła. Stoiska piwowarów domowych i lokalnych browarów z Warmii i Mazur zaserwują bogactwo piwnych stylów, oferując niepowtarzalną okazję do odkrywania nowych aromatów i smaków. Czekają na Was także unikalne birofilskie pamiątki z tego wyjątkowego wydarzenia na specjalnym stanowisku kolekcjonerskim. Będzie to także doskonała okazja, aby spotkać i wymienić się doświadczeniami z innymi miłośnikami piwa i piwowarstwa.

Nie może oczywiście zabraknąć świetnej muzyki, która będzie towarzyszyła Wam przez cały wieczór. Na scenie wystąpią zacni artyści, a gwiazdą wieczoru będzie rockowy zespół Lipali, z charyzmatycznym wokalistą Tomaszem Lipą Lipnickim, który dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Jednak festiwal to nie tylko piwo i muzyka! Będziecie mieli okazję skosztować pysznych dań regionalnych, doskonale komponujących się z różnorodnością piwnych smaków. A dla tych, którzy lubią wziąć udział w rywalizacji, czeka niezwykle emocjonujący turniej gry w kapsle o Mistrzostwo Gminy Dywity.

A teraz pora na gwiazdę wieczoru – browary! Mazurski Browar z Ełku, znany z oryginalnych i unikalnych rozwiązań, tym razem zaskoczy Was aż trzema nowymi piwami w stylach: Grodziskie, Dry Stout i Session IPA! Browar Green Head z Działdowa przygotował natomiast bogatą ofertę, w tym takie smakowe perełki jak Polish Space – Polish Hazy IPA, Mangoid – Mango Sour Ale czy Zielony Pastry Sour – I’m Green! Dla miłośników różnorodności piwnych stylów będzie to prawdziwy raj. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o Browarze Nowomiejskim, który swoimi piwami zdobywa serca coraz większej rzeszy miłośników piwa.

Całe wydarzenie odbędzie się w malowniczej okolicy nad Jeziorem Dywickim, tuż za ośrodkiem zdrowia, zapewniając niezapomniany klimat i wyjątkowe doznania.

Wstęp na Święto Warmińskiego Piwowara Dywity jest wolny, dlatego serdecznie zachęcamy Was do spędzenia sobotniego popołudnia i wieczoru (wydarzenie zaczyna się już o 16:00) w otoczeniu pasjonujących rozmów, inspirujących piw i wspaniałej muzyki. Przybywajcie licznie, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe święto piwa, pasji i piwnych doznań.