I Śląski Festiwal Piwa

Adres

Katowice, Rynek

https://www.facebook.com/events/389240287866795/

Data wydarzenia

29 września, 2016 - 1 października, 2016

Śląski Festiwal Piwa to nowe miejsce na biesiadnej mapie Polski. 29 września, po raz pierwszy na katowickim Rynku powstanie miasteczko piwne!

Jesienny festiwal piwa zagości w samym sercu Górnego Śląska i potrwa od 29 września do 1 października. Obfitością stoisk, smacznym rzemieślniczym piwem oraz bogatą ofertą dań regionalnych będą kusiły miłośników złotego trunku liczne stoiska. To idealny moment by poznać małe regionalne browary oraz lokalnych producentów żywności. Festiwal ma wyglądać jak duży piwny jarmark, oprócz wystawców nie zabraknie atrakcji, branżowych pokazów (m.in. pokaz piwowarstwa domowego) i zabawy w trakcie koncertów na żywo.

Na festiwalu będziemy mogli nabyć piwa m.in. z następujących browarów: Browaru Kraftwerk, Cubasystemu, Browaru Hajer, Browariatu, Browaru Prost, Brokreacji, PiwoWarowni, Browaru Raduga, Browaru Golem, Browaru Spółdzielczego, Browaru Dukla czy Hurtowni Dobrego Piwa DARS Premium.

Impreza ma odbywać się cyklicznie, wstęp jest bezpłatny. Śląski Festiwal Piwa rozpocznie się 29 września o godzinie 14:00, w piątek będzie można rozpocząć degustację piwa już od 12:00 a w sobotę od 10:00, w każdy dzień będzie można odwiedzać festiwal do 22:00.