Dni Leżajska

Adres

Stadion Miejski, 37-300 Leżajsk, ul. Jagiełły 2

Data wydarzenia

10 czerwca, 2017 - 10 czerwca, 2017

Sielska Dolina Sanu, historyczne, piękne miasteczko, dużo muzyki i oczywiście piwo!

To wszystko czeka na miłośników piwa, natury, historii i muzyki w sobotę, 10 czerwca w Leżajsku.  Od godziny 17:00 na Stadionie Miejskim w Leżajsku rozpoczną się Dni Leżajska. Jak co roku w miasteczku odbywają się cykliczne imprezy promujące miasto i  pozwalające mieszkańcom na doskonałą zabawę, a turystom pomagające urozmaicić ich wypoczynek. Dni Leżajska są przeznaczone dla wszystkich – zarówno pary, jak i rodziny z dziećmi czy single znajdą tu coś dla siebie. W programie przewidziano dużo dobrej muzyki (gwiazda wieczoru – Łukasz Zagrobelny), zabawy oraz konkursy dla dużych i małych, no i oczywiście stoiska z dobrym lokalnym piwem z Browaru Leżajsk.

Piwo rżnięte – daj się oszukać, bo warto!

Orżnąć oznacza w potocznej mowie, to samo co oszukać, jednak każdy birofil koniecznie powinien spróbować takiego „oszukanego” piwa! Nie dość, że świetnie smakuje, to na dodatek bardzo...
Czytaj dalej

Przy okazji festynu warto zwiedzić miasto rozpoczynając wędrówkę od Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie znajduje się wyjątkowa Ekspozycja Browarnicza. Browarnictwo w tym regionie ma swój początek w 1525 roku, gdy Zygmunt I Stary nadał leżajskim browarnikom przywilej warzenia piwa. O budowie obecnego browaru zadecydowała doskonałej jakości woda głębinowa, bliskość upraw jęczmienia i Lubelszczyzna, słynąca z najlepszych upraw najlepszego chmielu w Polsce. Wyjątkowa multimedialna ekspozycja wprowadzi zwiedzających w świat piwa międzynarodowego, polskiego oraz lokalnego, warzonego na Ziemi Leżajskiej.

Warte uwagi są także zabytki m.in. bernardyński kościół i klasztor, leżajskie organy, dwory, kapliczki i charakterystyczna dla podkarpacia, góralska zabudowa.

Po zwiedzaniu miasta najlepszym odpoczynkiem będzie zabawa przy dźwiękach muzyki oraz delektowanie się pełnym kuflem leżajskiego piwa.