Dni LeżajskaStadion Miejski, 37-300 Leżajsk, ul. Jagiełły 2

Sielska Dolina Sanu, historyczne, piękne miasteczko, dużo muzyki i oczywiście piwo!

To wszystko czeka na miłośników piwa, natury, historii i muzyki w sobotę, 10 czerwca w Leżajsku.  Od godziny 17:00 na Stadionie Miejskim w Leżajsku rozpoczną się Dni Leżajska. Jak co roku w miasteczku odbywają się cykliczne imprezy promujące miasto i  pozwalające mieszkańcom na doskonałą zabawę, a turystom pomagające urozmaicić ich wypoczynek. Dni Leżajska są przeznaczone dla wszystkich - zarówno pary, jak i rodziny z dziećmi czy single znajdą tu coś dla siebie. W programie przewidziano dużo dobrej muzyki (gwiazda wieczoru - Łukasz Zagrobelny), zabawy oraz konkursy dla dużych i małych, no i oczywiście stoiska z dobrym lokalnym piwem z Browaru Leżajsk.

Przy okazji festynu warto zwiedzić miasto rozpoczynając wędrówkę od Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie znajduje się wyjątkowa Ekspozycja Browarnicza. Browarnictwo w tym regionie ma swój początek w 1525 roku, gdy Zygmunt I Stary nadał leżajskim browarnikom przywilej warzenia piwa. O budowie obecnego browaru zadecydowała doskonałej jakości woda głębinowa, bliskość upraw jęczmienia i Lubelszczyzna, słynąca z najlepszych upraw najlepszego chmielu w Polsce. Wyjątkowa multimedialna ekspozycja wprowadzi zwiedzających w świat piwa międzynarodowego, polskiego oraz lokalnego, warzonego na Ziemi Leżajskiej.

Warte uwagi są także zabytki m.in. bernardyński kościół i klasztor, leżajskie organy, dwory, kapliczki i charakterystyczna dla podkarpacia, góralska zabudowa.

Po zwiedzaniu miasta najlepszym odpoczynkiem będzie zabawa przy dźwiękach muzyki oraz delektowanie się pełnym kuflem leżajskiego piwa.

01 czerwca 2017 Birofilia.org