The Mexicanul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa

The Mexican to klimatyczna restauracja usytuowana w samym sercu Warszawy. Kolorowy wystrój, kelnerzy i kelnerki ubrani w meksykańskie stroje, muzyka na żywo i atmosfera pełna radości – to wszystko sprawia, że chce się tam usiąść i zamawiać.

Restauracja The Mexican została otwarta 1 lutego 2020. To niezwykłe miejsce, gdzie możesz skosztować najlepszych dań kuchni meksykańskiej, przygotowywanych według sprawdzonych przepisów i napić się oryginalnych trunków kojarzonych z południową fiestą. The Mexican to radosna atmosfera zabawy - można tu zjeść smaczne dania we wnętrzu i z obsługą w latynoskich klimatach. Zachwycą nas nietuzinkowy wystrój, przygotowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, tak by goście chociaż przez chwilę poczuli się jak w meksykańskim pueblo. Od progu widoczne są dodatki inspirowane meksykańskim Día de Muertos. Piwo w The Mexican jest serwowane z nalewaków w kształcie czaszek także nawiązujących do tego meksykańskiego święta. Kolejna rzecz, która zwraca uwagę, to tak charakterystyczne dla The Mexican naczynia – oryginalne i pełne żywych kolorów.

We wnętrzu trudno nie zauważyć ogromnego żyrandola wykonanego z ponad 600 butelek Desperadosa, towarzyszy mu także kilka mniejszych w tym samym stylu. Łącznie do stworzenia żyrandoli w lokalu zużyto ponad 2 500 butelek piwa Desperados. Żeby zdobyć taką ilość szkła w całej Polsce w restauracjach The Mexican zorganizowano promocję 2+1 na ten trunek.

W menu The Mexican oprócz dobrze znanych flagowych pozycji znajdują się oryginalne nowości czy potrawy serwowane wyłącznie sezonowo, jak np. te z menu letniego: chłodnik, tortille marynowane w whisky czy meksykańskie zapiekanki. Hitem jest słynny sernik serwowany przez kelnera przebranego w strój Zorro.

Co tydzień w piątki i soboty The Mexican zaprasza na meksykańską fiestę latino. Wyjątkowe koncerty na żywo zaczynają się od godziny 20:00. Aby mieć pewność, że nie zabraknie dla nas miejsca warto zarezerwować sobie stolik - opcja ta jest bezpłatna, a pozwoli cieszyć się muzyką w komfortowych warunkach.

 

---
Fotografie: The Mexican.

26 sierpnia 2020 Birofilia.org