Chmielowa Dolina

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/PubChmielowadolina

Adres

Chmielowa Dolina, ul. Piotrkowska 123, 90-430 Łódź

Szyszki chmielu zwisające z sufitu, ponad 300 piw do wyboru i 15 trunków lanych z „kija”. Chmielowa Dolina w Łodzi to raj dla miłośników piwa!

Prężnie działająca od kilku lat Chmielowa Dolina, to świetny przykład na coraz większe zainteresowanie piwami rzemieślniczymi w Polsce. W pubie znajdziemy kraftowe trunki z polskich i zagranicznych browarów. Piwo leje się z aż 15 nalewaków, a z każdego kranu można spróbować czegoś innego, rzadko zdarza się też, że piwo pojawia się w ofercie więcej niż raz – to przywilej najlepszych trunków i prawdziwych bestsellerów.

Jest z czego wybierać – poza zmieniającą się ofertą na kranach, w pubie można spróbować ponad 300 piw butelkowanych, a w razie wątpliwości o pomoc możemy poprosić kompetentnego barmana, który jest zorientowany w temacie i z chęcią udziela wskazówek. Zawsze wie, co aktualnie ma w ofercie i podpowiada jakie piwo wybrać, a przy okazji dorzuci garść ciekawostek o stylu czy browarze, gdzie został uwarzony – może być to pretekstem do długich dyskusji nad kufelkiem… Przy barze oczywiście istnieje możliwość spróbowania kilku piw, tak by wybrać takie, które najlepiej odpowiada naszym gustom.

Chmielowa Dolina od wejścia zachwyca niesamowitym aromatem pochodzącym z ogromnej ozdoby sufitu – w zależności od pory roku świeżych lub suszonych szyszek chmielu zwisających z wijących się pędów. Tuż po wymianie dekoru, można poczuć się jak na plantacji chmielu. Rozgrzane słońcem chmielniki, dają wyjątkowy, niepowtarzalny aromat, właśnie taki klimat chcieli przenieść do pubu właściciele. Taka ilość suszonego chmielu to nie tylko wyjątkowa dekoracja, ale również mini apteka i spa. Olejki eteryczne pochodzące z chmielu uspokajają i relaksują gości, dodając do atrakcji lokalu darmową aromaterapię.

Chmielowa Dolina podzielona jest na dwa pomieszczenia: bar i salę dla niepalących oraz pomieszczenie dla palących. Wystrój tworzą kwadratowe stoliki, dobrze wyeksponowany, podświetlany regał ze sporą ilością piw, bar oraz fotografie i gabloty na ścianach nawiązujące do tematyki birofilistycznej. Wnętrze jest jasne, z naturalnymi elementami, a bar nawiązuje stylistyką do ogromnej, drewnianej beczki. Latem otwierany jest ogródek piwny.

Przyjemną i przyjazną atmosferę tworzy muzyka łagodnie sącząca się z głośników, przy której można porozmawiać z przyjaciółmi, kelnerami czy barmanem, nie słysząc jednocześnie dyskusji przy innych stolikach. Dodatkowo, jeśli nie ma miejsca w pubie lub chcemy delektować się napojem w domowym zaciszu, nie ma problemu z nalaniem piwa do własnej, przyniesionej butelki i zamówieniem piwnych specjalności na wynos.

Chmielowa Dolina znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 123, otwarta jest codziennie od 14:00 do 2:00 w nocy.

 

Fotografie: Chmielowa Dolina