Dąbrowski Lotny Festiwal Piwa

Adres

41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 3

https://www.facebook.com/events/1280640862401744/

Data wydarzenia

5 sierpnia, 2022 - 7 sierpnia, 2022

Kolejna odsłona Lotnego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego tym razem po raz pierwszy w Dąbrowie Górniczej. To miasto na Śląsku w pierwszy weekend sierpnia stanie się jednym z najważniejszych punktów na piwnej mapie Polski.

Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to idealny plan na wakacyjny weekend! W dniach 5-7 sierpnia w Fabryce Pełnej Piwa przy ulicy Kościuszki w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa. To będzie wielkie święto piwa, muzyki i jedzenia!

Kubki smakowe piwoszy rozpieszczać będą najlepsze browary rzemieślnicze. Oprócz tego na festiwalu pojawią się strefy Wina, Dobrego Smaku i Jedyna w Swoim Rodzaju.

Eksperci podzielą się swoimi sekretami i zdradzą ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa. Z kolei dla początkujących fanów złotego trunku przewidziano prelekcję na temat degustacji piwa. Specjaliści zademonstrują jak smakować piwo, by najlepiej cieszyć się jego walorami. Usłyszycie także kilka przydatnych wskazówek, od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. A skoro o degustacji mowa, ich także oczywiście nie zabraknie! Czekają na Was również liczne konkursy z nagrodami.

Dąbrowska edycja Lotnego Festiwalu Piwa zapowiada cały weekend relaksu w piwnej atmosferze — zaczynamy już w piątek o 15, a bawić będzie się można do 22, w sobotę organizatorzy zapraszają od 15 do 22, zaś w niedzielę od 12 do 20.

Lotny Festiwal Piwa to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest zaprezentowanie rzemieślniczych piw szerszej publiczności. Celem są nie tylko w największe miasta, gdzie piwnych festiwali i craftowych pubów jest sporo, ale także w mniejsze ośrodki, gdzie dostęp do nowofalowych piw jest ograniczony, a konsumenci mniej świadomi. Połączenie piwnego święta współtworzonego z browarami kraftowymi i regionalnymi oraz odrobiny wiedzy i inspiracji wydaje się być idealnym rozwiązaniem i świetnie sprawdza się w praktyce.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Organizatorami imprezy są: Craft Event i Piwny Klub