Bracka Jesień 2016

Adres

Browar Zamkowy w Cieszynie

http://browarcieszyn.pl

Data wydarzenia

2 września, 2016 - 3 września, 2016

Piwna biesiada, panele dyskusyjno-edukacyjne, konkursy i wspólna zabawa - to wszystko czeka na birofilów w pierwszy weekend września w Cieszynie!

Wszyscy piwosze z okolic Cieszyna z pewnością już zarezerwowali sobie pierwszy piątek i sobotę września na degustację i biesiadowanie na terenie Browaru Zamkowego. W tym roku miejscowy browar obchodzi 170-lecie swojej działalności, więc będzie się działo!

Imprezę rozpoczyna Brackie Biesiadowanie, więc już od 14:00, zaraz po zakończeniu pracy w piątek, będzie można spróbować różnych piw z Browaru Zamkowego oraz innych trunków uwarzonych przez zaprzyjaźnione browary.

Wiadomo, że głodny Polak to zły Polak, więc by zapewnić wspaniałą, biesiadną atmosferę będzie można też solidnie się najeść potrawami idealnie komponującymi się z piwem. Na uczestników będzie czekało kilka stoisk proponujących potrawy polskiej kuchni.

Osoby ciekawe magii tworzenia piwa będą mogły uchylić rąbka tajemnicy odwiedzając browar, poznając technikę i technologię związaną z warzeniem piwa, może nawet zainspirują się w ten sposób do stworzenia własnego trunku w domowym zaciszu. A jak to zrobić podpowiedzą browarnicy i piwowarzy podczas paneli edukacyjnych w piątek i w sobotę.

Przy okazji Brackiej Jesieni tradycyjnie odbędzie się, już po raz szósty Bracki Konkurs Piw Domowych „Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski”. Wielu piwowarów domowych już zapowiedziało swój przyjazd, co stanowi świetną okazję do zdobycia wiedzy praktycznej i wymiany doświadczeń związanych z produkcją piwa w domu. A hobbyści, którzy warzą swoje trunki, będą mieli szansę na ocenę swoich wyrobów przez specjalistów. Wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone 3 września.

Popołudniami w obydwa dni odbywać się będą koncerty, a wieczorem w piątek Dyskoteka Dorosłego Człowieka, na którą zaproszeni są wszyscy uczestnicy powyżej 18 roku życia.

W sobotę, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie dużo muzyki i świętowania! Dzień rozpoczną Brackie Brzmienia, po południu odbędą się obchody okrągłej 170-letniej rocznicy powstania Zamkowego Browaru w Cieszynie połączone ze zwiedzaniem browaru, a następnie panele edukacyjne oraz kilka koncertów i zabawa pod gwiazdami do późnej nocy.

Kiedyś piwne biesiady odbywały się na przełomie lata i jesieni, by wypić zapas piwa uwarzonego w kończącym się roku, w ten sposób oprócz wspaniałego świętowania pozbywano się starszego piwa i otrzymywano miejsce na nowy trunek ze świeżego zboża i chmielu. Cieszyńska Bracka Jesień ma także na celu kontynuowanie tej tradycji.

Wstęp na teren imprezy oraz zwiedzanie browaru w czasie Brackiej Jesieni są bezpłatne. Do zobaczenia w Cieszynie!