Spiż

Status

Funkcjonuje

http://spiz.pl

Adres

Ratusz 2, 50-106 Wrocław

Najstarszy w Polsce browar restauracyjny położony w samym sercu wrocławskiego rynku to obowiązkowy punkt zwiedzania. Miłośnicy piwa nie będą rozczarowani.

Jeśli macie ochotę znaleźć się w miejscu, gdzie można się napić dobrego piwa, dobrze zjeść i nie zbankrutować to Spiż stanowi doskonały wybór. Ze względu na długą historię – minibrowar działa tu od roku 1992 – o każdej porze dnia i nocy można spotkać tu miłośników piwa z całego świata, często trzeba czekać na stolik lub dzielić ławę z innym miłośnikami złotego trunku, ale nawet to ma swój urok.

W tej chwili w Spiżu dostępnych jest 9 rodzajów piwa produkowanego ma miejscu: jasne pełne, jasne mocne, ciemne, ciemne karmelowe, AIPA, marcowe, pszeniczne, miodowe i wiśniowe. Przy pierwszym zamówieniu zawsze gratis do każdego piwa dostaniemy ciemny chleb ze smalcem na pokrzepienie, to taki tutejszy zwyczaj. Pochodzące stąd piwo jest świeże, niepasteryzowane i niefiltrowane.

Wystrój wnętrza nie pozwala mieć wątpliwości gdzie się znajdujemy – dwa wielkie miedziane kotły, a za szybą otwarte kadzie fermentacyjne, do których każdy z gości może zajrzeć. W piwnicach Ratusza znajdziemy pięknie odrestaurowane sale, które zajmowane są przez restaurację, pub, minibrowar oraz sklepik z tutejszymi wyrobami na wynos. Latem na Rynku rozstawiany jest też zawsze rozległy „spiżowy” ogródek piwny.

Mało kto wie, że nazwa Spiż pochodzi od nazwiska właściciela i twórcy receptur tutejszego browaru Bogdana Spiża.