Kameralna

Status

Funkcjonuje

http://www.kameralnarestauracja.pl/

Adres

00-367 Warszawa, ul. Mikołaja Kopernika 3

Z łezką w oku wspominasz „stare, dobre czasy”? Chcesz poczuć się jak Twoi rodzice w latach swojej młodości? Restauracja Kameralna w Warszawie istnieje od 1947 roku i dziś wciąż warto tam zajrzeć!

W ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Mikołaja Kopernika 3 znajduje się magiczne miejsce, którego upływ czasu i historyczne zmiany nie dotykają od 70 lat. Mowa oczywiście o kultowej Kameralnej, restauracji która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców stolicy już od 1947 roku. Właściciele chwalą się, że stołowały się w ich lokalu takie osobistości, jak Leopold Tyrmand, Marek Hłasko, Roman Polański, czy Agnieszka Osiecka.

Kameralna to nastrojowa restauracja, nie przypomina swojskich barów mlecznych z obrusami w kratkę i sztućcami przytwierdzonymi na łańcuszkach do stołu. Elegancki i niebanalny wystrój sprawi, że każdy poczuje klimat ekskluzywnego lokalu sprzed lat. Restauracja świetnie spełni się w roli lokalu na imprezę okolicznościową czy stylizowaną na lata 60-te czy 70-te, a także na romantyczną kolację z ukochaną/ukochanym. Przechodząc przez próg restauracji, odbywamy podróż w czasie, cofając się o kilkadziesiąt lat wstecz, wspominając czasy PRL-u. Nawiązując do swojej kultowej poprzedniczki, Kameralna wskrzesza jej ducha poprzez wyśmienitą gastronomię – tradycyjną polską kuchnię przygotowywaną na bazie sprawdzonych przepisów kuchni polskiej, wyśmienite piwo, muzykę na żywo oraz niebanalne imprezy kulturalne.

Trunki oferowane w Kameralnej ściśle współgrają z wystrojem, możemy tam zamówić wyśmienite PRL jasne, pełne i ciemne z linii retro Browaru Staropolskiego. Linia piw retro powstała oczywiście dzięki przodownikom pracy, przy wykonaniu 300% normy, tak by każdy z zastępów ochotników z zakładów pracy mógł cieszyć się kuflem piwa tuż po pochodzie pierwszomajowym. Warto odwiedzić to miejsce, bo to żywa historia polskiej gastronomii, pierwowzór współczesnych restauracji i pubów. O jakości tego lokalu świadczy choćby fakt, że żadne dziejowe zawirowania mu niestraszne, bo Warszawiacy mając obecnie do wyboru setki innych, często znacznie bardziej nowoczesnych miejsc, nadal chętnie wybierają Kameralną!