C.K. Browarul. Podwale 6-7, 31-118 Kraków

Najstarszy browar restauracyjny w Krakowie i drugi w Polsce oferuje birofilom piwo warzone na miejscu według dawnych austro-węgierskich receptur. I to tylko kilka kroków od Rynku!

Zstępując po schodach do krakowskich podziemi mieszczących Carsko-Królewski Browar wkraczamy do magicznego świata miłośników piwa - na początku drogi witają nas dwie ogromne witryny zapełnione zabytkowymi piwnymi akcesoriami, szkłem oraz bibelotami związanymi z trunkiem. Jeśli mamy szczęście i trafimy na dzień, w którym warzone jest tu piwo, to już wcześniej dosięgnie nas charakterystyczny zapach ogrzewanej powoli mieszanki słodu i wody - każdy domowy piwowar od razu poczuje się tu jak u siebie! Co ciekawe, podobnie jak przed wiekami, piwo warzy tu kobieta!

Jeśli nie jesteśmy pewni po co powinniśmy sięgnąć z pomocą przychodzi nam zestaw minikufelków pozwalających spróbować wszystkich aktualnie dostępnych rodzajów piwa. W stałej ofercie znajdują się następujące style: CK Jasne, CK Dunkel, CK Ingwer, CK Weizen, poza tym okresowo pojawiają się m. in. CK Marzen czy CK Miodowe.

Gdy przychodzimy na piwo większą grupą warto sięgnąć po piwną wieżę, która zapewni Wam zainteresowanie ze strony innych gości ze względu na widowiskowy wygląd, a poza tym piwo będzie można podzielić według zapotrzebowania poszczególnych biesiadników zamiast odgórnych limitów. Doskonałe rozwiązanie dla biesiadującego razem mieszanego towarzystwa.

Rozkosze podniebienia oprócz piwa zapewni w C. K. Browarze także jedzenie - poza browarem w podziemiach znajduje się także restauracja, a w jej menu poza standardowym zestawem dań obiadowych i piwnych przekąsek na stałe gości między innymi dziczyzna. Dla miłośników dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki C.K Browar ma w zanadrzu także Club Laboratorium, w którym alchemiczne alkoholowe mikstury podawane są w probówkach.

14 lutego 2016 Birofilia.org