Rzeszowska Giełda BirofilówDom Kultury AKWARIUM, ul.Pułaskiego 3, 35-011 Rzeszów

Wyjątkowa, kameralna atmosfera, wymiany kolekcjonerskie, zabawy i piwne konkursy odbędą się 2 kwietnia. Poza tym pokaz warzenia piwa oraz degustacja piwa z browaru Karpaty Zdrój.

2 kwietnia 2016 w Domu Kultury Akwarium odbędzie się spotkanie kolekcjonerów, piwoszy oraz piwowarów przy okazji III Rzeszowskiej Giełdzie Birofilów. Impreza chwalona przez miejscowych pasjonatów piwa za serdeczną, kameralną atmosferę przyciąga nie tylko pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem, ale także „młody narybek”. Osoby, które po raz pierwszy biorą udział w takiej imprezie są zafascynowane i zazwyczaj w tym dniu zaczyna się ich przygoda z kolekcjonerstwem. A zbierać można wszystko co związane jest z piwem! Kapsle, butelki, kufle, szklanki, unikatowe szkło, etykiety, podstawki, otwieracze a nawet beczki!

Na giełdzie odbywa się przegląd „zbiorów” wymiana lub sprzedaż akcesoriów związanych z piwem, organizowane są konkursy i zabawy, a także pokaz warzenia piwa domowego. W tym roku na giełdzie dostępne będzie piwo z niewielkiego browaru kontraktowego Karpaty Zdrój, pierwszego w regionie. Specjalnie na imprezę zostały zaprojektowane podkładki oraz dwa rodzaje okolicznościowych kapsli.

Po zakończeniu giełdy odbędzie się również IV Karpacki Konkurs Piw Domowych organizowany przez karpacki odział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

12 marca 2016 Birofilia.org