Chmiel Fest - IV Industrialny Festiwal Browarnictwa Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, Karola Dittricha 18, 96-300 Żyrardów

Piwna biesiada, konkursy z nagrodami, zwiedzanie browaru, pokazy warzenia piwa i live cooking, a wszystko okraszone muzyką na żywo - tak zapowiada się Chmiel Fest, czyli IV Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie.

W weekend 28-29 września industrialne wnętrza Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda zmienią się w prawdziwą piwną biesiadę. Wśród zabytkowych maszyn do przeróbki surowca lnianego i wytwarzania tkanin będzie można poznać nie tylko historię przemysłu tekstylnego w Polsce, ale przede wszystkim spróbować wyśmienitego piwa. Oprócz piwnych degustacji w programie można znaleźć wiele innych atrakcji. W piątek na uczestników czeka prelekcja Michała Sułkowskiego „Kilka słów o browarach z ich piwowarami”, zwiedzanie browaru Beer Bros oraz solidna dawka muzyki na żywo.

Drugi dzień imprezy z pewnością przyciągnie domowych piwowarów i osoby, które chcą spróbować swoich sił w produkcji własnego piwa w domowych zaciszu. W sobotę impreza rozpocznie się o 16:00 od pokazu warzenia piwa, które przygotowało Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Miłośnicy piwa ucieszą się na zwiedzanie Browaru Beer Bros, a na uczestników czekać będzie również strefa wypoczynkowa, konkursy i możliwość degustacji piw z dostępnych browarów.

Chmiel Fest jest świetną okazją do poznania historii, kultury i obecnych trendów w rzemieślniczym browarnictwie. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. browary takie jak: Browar Bednary, The Brooklyn Brewery, Browar Koreb, Browar Gzub, Browar Beer Bros, Browar Fuzja, Browar Profesja, Browar Dukla, Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Spirifer - Browar oraz Browar Karuzela. Na wydarzeniu nie zabraknie strefy gastronomicznej, gdzie znajdą się najlepsze lokalne food trucki. Uczestnicy Festiwalu będą mogli ocenić wypite piwa i wybrać zwycięzcę konkursu na Najlepszy Browar Chmiel Fest 2018

Wstęp na wydarzenie to cegiełka o wartości: 5 zł (do godz. 20:00) oraz 10 zł (po godz. 20:00).  Na miejsce najlepiej dojechać komunikacją miejską linią nr 2 i wysiąść na przystanku ul. Czysta, a następnie udać się ulicą 1 maja, skręcić w prawo w ul. Przemysłową a następnie w lewo w ul. Karola Dittricha lub dojechać linią nr 6 do przystanku ul. Piękna i skręcić w prawo w ulicę 1 maja, następnie ul. Przemysłową i Karola Dittricha. Parking dla zmotoryzowanych gości znajduje się na poboczu ulicy Karola Dittricha.

22 września 2018 Birofilia.org