III Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie Chmiel FestMuzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, Karola Dittricha 18, 96-300 Żyrardów

Piwna biesiada, konkursy z nagrodami, zwiedzanie browaru, pokazy warzenia piwa i live cooking, a wszystko okraszone muzyką na żywo - tak zapowiada się Chmiel Fest, czyli III Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie.

W weekend 29-30 września industrialne wnętrza Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda zmienią się w prawdziwą piwną biesiadę. Wśród zabytkowych maszyn do przeróbki surowca lnianego i wytwarzania tkanin będzie można poznać nie tylko historię przemysłu tekstylnego w Polsce, ale przede wszystkim spróbować piwa. Oprócz piwnych degustacji w programie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji. W piątek na uczestników czeka prelekcja Przemysława Iwanka „Małe browary, wielkie piwa”, zwiedzanie browaru Beer Bros oraz solidna dawka muzyki na żywo.

Drugi dzień imprezy z pewnością przyciągnie domowych piwowarów i osoby, które chcą spróbować swoich sił w produkcji własnego piwa w domowych zaciszu. W sobotę impreza rozpocznie się o 16:00 od pokazu domowego warzenia piwa. W programie śrutowanie słodu, zacieranie, warzenie i chmielenie piwa. Miłośnicy piwa ucieszą się na zwiedzanie Browaru Bros, a łasuchów z pewnością zainteresuje pokaz kulinarny, w którym jednym ze składników potraw jest piwo. Zakończenie Chmiel Festu zapowiada się gwiazdorsko, na scenie wystąpi Laboratorium Pieśni oraz Czesław Mozil z Muzykami.

Chmiel Fest jest świetną okazją do poznania historii, kultury i obecnych trendów w rzemieślniczym browarnictwie. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. browary takie jak: Browar Bazyliszek, Browar IGNIS, Browar Beer Bros, Browar Koreb, Browar Biały Kruk i Browar Spirifer. Na wydarzeniu nie zabraknie strefy gastronomicznej, gdzie znajdą się najlepsze lokalne food trucki.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli ocenić wypite piwa i wybrać zwycięzcę konkursu na Najlepsze Piwo Chmiel Fest 2017. Dodatkowo wyłonieni zostaną laureaci konkursu dla piwowarów domowych na Najlepsze Piwo Domowe Chmiel Fest 2017.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na miejsce najlepiej dojechać komunikacją miejską linią nr 2 i wysiąść na przystanku ul. Czysta, a następnie udać się ulicą 1 maja, skręcić w prawo w ul. Przemysłową a następnie w lewo w ul. Karola Dittricha lub dojechać linią nr 6 do przystanku ul. Piękna i skręcić w prawo w ulicę 1 maja, następnie ul. Przemysłową i Karola Dittricha. Parking dla zmotoryzowanych gości znajduje się na poboczu ulicy Karola Dittricha.

25 września 2017 Birofilia.org