I Elbląski Festiwal Piw RzemieślniczychAl. Grunwaldzka 135, 82-300 Elbląg

Elbląg zadrży w posadach, gdy zostanie oblężony przez miłośników dobrego piwa. Zapraszamy na I Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych!

W tym roku po raz pierwszy Elbląg otworzy swoje wrota dla miłośników dobrego piwa. Już 11 maja rozpocznie się I Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych. Wydarzenie będzie trwało 2 dni, otwarcie nastąpi w piątek o 15:00, więc już po pracy można kierować się do Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, przy ul. Grunwaldzkiej 135 na degustację świetnych piw z 14 browarów rzemieślniczych. Nie przejmujcie się obiadem, posilicie się w strefie foodtrucków, wybierać będziecie mogli spośród oferty 10 wystawców. Oprócz browarów na imprezie nie zabraknie producentów cydru i miodów pitnych!

Festiwal to nie tylko wyśmienite piwa z najlepszych, polskich browarów rzemieślniczych, na uczestników czekać będą prelekcje dwóch najpoczytniejszych blogerów piwnych. W drugi dzień festiwalu wystąpią Łukasz Matusik z Piwolucja.pl oraz Bartosz Nowak z Małe Piwko Blog. Łukasz odpowie na kontrowersyjne pytanie „Czy od piwa się tyje”, przy okazji pewnie obali kilka piwnych mitów. Właśnie o nich chcecie słuchać najczęściej i o nich rozprawiać będzie Bartosz.

Na wydarzenie zostało przygotowane specjalne szkło festiwalowe, organizatorzy ogłosili konkurs na nazwę szklanek. Pokonując silną konkurencję 19 innych nazw, wygrała „Smukła Elka” w typie IPA glass oraz „Korpulentny Blążan”, który jest degustacyjnym snifterem. Szkło dostępne będzie na terenie festiwalu i właśnie z niego będzie można degustować kilkanaście wybitnych piw przygotowanych na tę okazję. Na kilka dni przed festiwalem zostanie sporządzona lista piw, z którą będzie można się zapoznać dzięki aplikacji allcool.pl. Wstęp na I Festiwal Piw Rzemieślniczych w Elblągu jest biletowany, wstęp kosztuje 10 zł.

Festiwal jest organizowany w ramach akcji Green Hops on Tour, która ma na celu propagowanie wydarzeń piwnych w Polsce, poprzez mobilne festiwale piwne. To swoista krajowa trasa festiwalowa, gdzie postawiono na dobrą selekcję najlepszych polskich piw rzemieślniczych z mikro browarów. Oprócz wybitnych trunków na imprezach dostępna jest strefa mobilnych restauracji, koncerty na żywo, stand-upy i rozrywka na najwyższym poziomie.  Wydarzenia odbywają się w mniejszych miastach, dzięki temu mieszkańcy mają dostęp do niezapomnianych wrażeń, bez konieczności wyjazdu.

04 maja 2018 Birofilia.org