Giełda Birofili w Elbląguul.Dębowa 1c, Kawiarnia "U Aktorów”, 82-300 Elbląg

Ponad 100 kolekcjonerów z Polski i zagranicy, jedyna w swoim rodzaju atmosfera, dyskusje, rozmowy i oczywiście próbowanie złotego napoju w doborowym towarzystwie, to wszystko już wkrótce podczas XII Giełdy Birofilów w Elblągu.

1 kwietnia 2017 roku birofilistów gościć będzie kawiarnia „U Aktorów” na XII Giełdzie Birofilów w Elblągu. Jedna z najstarszych giełd tego typu w Polsce przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę prawdziwych piwnych zapaleńców. Kolekcjonerzy zbierają wszystko to, co kojarzy się z piwem oraz procesem produkcji tego trunku. Na giełdzie prezentowane będą zatem zarówno pojedyncze gadżety jak i całe kolekcje kapsli, szklanek, podstawek, kufli, pokali czy etykiet.

Uczestnicy przyjeżdżają na giełdę zarówno po to, by wymienić część swoich zasobów, zwłaszcza duble, czyli przedmioty występujące w zbiorach więcej niż jeden raz. Poza tym każdy liczy, że tym razem uda się upolować, lub przynajmniej podziwiać prawdziwe birofilskie białe kruki. Cała impreza odbywa się w przyjaznej atmosferze, wśród osób podzielających tę samą pasję, spotykają się starzy znajomi, a ludzie których na co dzień nic nie łączy, godzinami potrafią z zapałem rozmawiać o wspólnej pasji - miłości do piwnych gadżetów i złotego trunku. Na giełdzie można napić się piwa oraz zdobyć specjalnie wyprodukowane na tą okoliczność giełdowe gadżety, które powiększą kolekcję każdego uczestnika.

Giełda startuje 1 kwietnia o 7:00 rano, a w wieczór przed dniem giełdowym o godzinie 18:00. odbędzie się spotkanie wszystkich miłośników birofiliów w pubie “Specjal" przy ul. Wybrzeże Gdańskie 15.

20 marca 2017 Birofilia.org