BeerstockStadion Miejski, ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok

Rewolucja piwna zawitała do Białegostoku! W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w tym mieście piwny festiwal - Beerstok!

Największy festiwal piwa w północno-wschodniej Polsce odbędzie się po raz pierwszy już 6-7 października w Strefie VIP, na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Na miłośników dobrego, rzemieślniczego trunku czeka dwadzieścia polskich browarów i ponad setka wyśmienitych piw. Dwudniową przygodę w piwnym świecie rozpocząć można już w piątek po pracy. Od 15:00 na birofilów czekać będą stoiska, przy których spotkać będzie można przedstawicieli browarów. To świetna okazja do spotkania piwowarów, poznania ich oraz rozmowy o tajnikach rzemiosła. Osoby zainteresowane warzeniem własnego piwa na domowej kuchence lub dopiero stawiający pierwsze kroki w produkcji piwa będą mogły zobaczyć pokaz warzenia piwa przez profesjonalnych piwowarów.

Sporej dawki wiedzy z pewnością dostarczą blogerzy z Piwolucji.pl oraz Małe Piwko Blog. Najlepszym sposobem na włożenie sobie do głowy nowych informacji jest nauka przez zabawę, co zapewnią piwne gry i konkursy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli bawić się, śpiewać i tańczyć przy muzyce granej na żywo.

Na festiwalowych gości czeka specjalnie na tą okoliczność uwarzone piwo oraz wyjątkowe szkło festiwalowe. Oficjalna Szklanka Festiwalowa to niezła gratka dla kolekcjonerów - z pewnością warto mieć ją w swoich zbiorach. Impreza zakończy się w sobotę o 23:00, więc na fanów bursztynowego napoju czekają dwa dni wspaniałej zabawy.

Na Beerstoku zagoszczą: Browar Komitet, Browar Hopkins, Browar Dukla, Browar Waszczukowe, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Hopium, Beer Bros, Brokreacja, Browar Kazimierz, Browar Dziki Wschód, Browar Amber, Browar Golem, PiwoWarownia, Browar Karuzela, Brovca, Browar Za Miastem oraz Browar Słodowy Dwór. Na dobrej imprezie nie może zabraknąć jedzenia - o podniebienia uczestników festiwalu zadba 12 foodtrucków.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany, jednodniowy bilet to koszt 10 zł. Goście festiwalowi dostaną opaski na nadgarstki dzięki, którym będą mogli wielokrotnie wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu bez konieczności ponownego wnoszenia opłaty.

Do Stadionu Miejskiego najlepiej dojechać samochodem, na zmotoryzowanych uczestników czekają miejsca parkingowe. Z dworca kolejowego można wydostać się trzema liniami autobusowymi: 21, 1 i 4, jednak w każdym przypadku należy przesiąść się do autobusu linii 7 lub 22, który jedzie bezpośrednio na przystanek Ciołkowskiego/Stadion Miejski.

27 września 2017 Birofilia.org