BeerstockStadion Miejski, ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok

Rewolucja piwna zagościła na dobre w Białystoku! Zapraszamy na drugi w dziejach miasta Festiwal Piwa Beerstok.

W tym roku Beerstok odbędzie się w nieco bardziej kameralnej atmosferze, za to z piękną pogodą. 22-23 czerwca po raz drugi w Strefie VIP, na Stadionie Miejskim w Białymstoku gościć będą miłośnicy dobrego, rzemieślniczego piwa. Na birofilów czeka piętnaście polskich browarów, jeden cydrownik i ponad setka wyśmienitych piw. Dwudniową przygodę w piwnym świecie rozpocząć można już w piątek po pracy. Od 15:00 uczestnicy imprezy będą mogli raczyć się różnorodnymi trunkami ze stoisk, przy których spotkać będzie można przedstawicieli browarów. To świetna okazja do spotkania piwowarów, poznania ich oraz rozmowy o tajnikach rzemiosła. Osoby zainteresowane warzeniem własnego piwa na domowej kuchence lub dopiero stawiające pierwsze kroki w produkcji piwa, będą mogły zobaczyć pokaz warzenia piwa przez profesjonalistów.

Sporej dawki wiedzy z pewnością dostarczą prelegenci. Najlepszym sposobem na włożenie sobie do głowy nowych informacji jest nauka przez zabawę, co zapewnią piwne gry i konkursy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także bawić się, śpiewać i tańczyć przy muzyce granej na żywo.

Na festiwalowych gości czeka specjalnie na tą okoliczność uwarzone piwo oraz wyjątkowe szkło festiwalowe. Oficjalna Szklanka Festiwalowa to pękaty snifter o pojemności 330 ml, niezła gratka dla kolekcjonerów - z pewnością warto mieć ją w swoich zbiorach. Będzie ono do nabycia w kasie festiwalu za 15 zł.  Impreza zakończy się w sobotę o 23:00, więc na fanów bursztynowego napoju czekają dwa dni wspaniałej zabawy.

Na Beerstoku zagoszczą: Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Browar BIAŁY, Browar Markowy, Brovca, Browar Amber, Browar Fuzja, Browar Waszczukowe, Browar Kazimierz, Hopium, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Beer Bros, Browar Za Miastem, Browar wBrew, Browar Kormoran, Browar Nepomucen i Cydr Jabłkowy. Na dobrej imprezie nie może zabraknąć jedzenia - o podniebienia uczestników festiwalu zadba 12 foodtrucków.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany, jednodniowy bilet to koszt 10 zł. Goście festiwalowi dostaną opaski na nadgarstki dzięki, którym będą mogli wielokrotnie wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu bez konieczności ponownego wnoszenia opłaty.

Do Stadionu Miejskiego najlepiej dojechać samochodem, na zmotoryzowanych uczestników czekają miejsca parkingowe, trzeba tylko pamiętać o wyznaczeniu kierowcy zanim impreza rozkręci się na dobre. Z dworca kolejowego można wydostać się trzema liniami autobusowymi: 21, 1 i 4, jednak w każdym przypadku należy przesiąść się do autobusu linii 7 lub 22, który jedzie bezpośrednio na przystanek Ciołkowskiego/Stadion Miejski.

13 czerwca 2018 Birofilia.org