Kameralna00-367 Warszawa, ul. Mikołaja Kopernika 3

Z łezką w oku wspominasz „stare, dobre czasy”? Chcesz poczuć się jak Twoi rodzice w latach swojej młodości? Restauracja Kameralna w Warszawie istnieje od 1947 roku i dziś wciąż warto tam zajrzeć!

W ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Mikołaja Kopernika 3 znajduje się magiczne miejsce, którego upływ czasu i historyczne zmiany nie dotykają od 70 lat. Mowa oczywiście o kultowej Kameralnej, restauracji która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców stolicy już od 1947 roku. Właściciele chwalą się, że stołowały się w ich lokalu takie osobistości, jak Leopold Tyrmand, Marek Hłasko, Roman Polański, czy Agnieszka Osiecka.

Kameralna to nastrojowa restauracja, nie przypomina swojskich barów mlecznych z obrusami w kratkę i sztućcami przytwierdzonymi na łańcuszkach do stołu. Elegancki i niebanalny wystrój sprawi, że każdy poczuje klimat ekskluzywnego lokalu sprzed lat. Restauracja świetnie spełni się w roli lokalu na imprezę okolicznościową czy stylizowaną na lata 60-te czy 70-te, a także na romantyczną kolację z ukochaną/ukochanym. Przechodząc przez próg restauracji, odbywamy podróż w czasie, cofając się o kilkadziesiąt lat wstecz, wspominając czasy PRL-u. Nawiązując do swojej kultowej poprzedniczki, Kameralna wskrzesza jej ducha poprzez wyśmienitą gastronomię – tradycyjną polską kuchnię przygotowywaną na bazie sprawdzonych przepisów kuchni polskiej, wyśmienite piwo, muzykę na żywo oraz niebanalne imprezy kulturalne.

Trunki oferowane w Kameralnej ściśle współgrają z wystrojem, możemy tam zamówić wyśmienite PRL jasne, pełne i ciemne z linii retro Browaru Staropolskiego. Linia piw retro powstała oczywiście dzięki przodownikom pracy, przy wykonaniu 300% normy, tak by każdy z zastępów ochotników z zakładów pracy mógł cieszyć się kuflem piwa tuż po pochodzie pierwszomajowym. Warto odwiedzić to miejsce, bo to żywa historia polskiej gastronomii, pierwowzór współczesnych restauracji i pubów. O jakości tego lokalu świadczy choćby fakt, że żadne dziejowe zawirowania mu niestraszne, bo Warszawiacy mając obecnie do wyboru setki innych, często znacznie bardziej nowoczesnych miejsc, nadal chętnie wybierają Kameralną!

27 kwietnia 2017 Birofilia.org