Co oznacza tajemniczy skrót IBU, często występujący na etykietach piw rzemieślniczych i na tablicach w multitapach? Czy wiedza o IBU jest potrzebna, by wybrać dla siebie dobre piwo i w pełni się nim delektować?
Ale to ogromna i niezwykle zróżnicowana grupa piw. Sprawdź co łączy je wszystkie!
Piwowarstwo domowe może być hobby na lata. Zdecydowanie warto spróbować! Jeśli jeszcze nie warzyliście samodzielnie piwa, na start proponujemy klasyczne piwo górnej fermentacji - English Pale Ale.
Piwne mity, całkiem jak miejskie legendy, mają się świetnie mimo licznych argumentów przemawiających przeciwko nim. Przyjrzymy się tym razem mitowi o rzekomym lepszym smaku piwa z butelki niż z puszki.
Piwowarstwo domowe to hobby wymagające niewielkiej ilości sprzętu i zaledwie 4 podstawowych składników. Inwestując swój czas i chęć do nauki można dzięki temu uzyskać właściwie każde piwo, jakie się nam zamarzy.
Bezalkoholowy wariant Desperadosa - Desperados Virgin 0,0% trafił właśnie do sklepów. Wpisuje się on w szerszy trend piw zero, które są coraz szerzej dostępne w sprzedaży, a co ważniejsze – są coraz częściej wybierane podczas zakupów.
W jakie butelki nalewane są piwa, czy istnieje różnica w smaku trunku w zależności od typu i koloru butelki, w której jest przechowywane?
Piwa bezalkoholowe szturmem zdobywają rynek, bo to napój dla każdego - przydadzą się sportowcom, kobietom w ciąży lub karmiącym, kierowcom czy po prostu smakoszom! Nie wierzysz? Spróbuj!
Czym się różni stout od portera? Oba są aksamitnie ciemnymi piwami górnej fermentacji, a ich historia przeplata się bardzo ściśle, więc niełatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie…
Słyszeliście o kropkach na denkach puszek od piwa? Wiecie, co one oznaczają? Nie dajcie się nabrać na krążący od wielu lat piwny mit!
Alkohol jest ważnym elementem piwa, a w niektórych stylach jego obecność jest kluczowa dla uzyskania odpowiednich wrażeń sensorycznych podczas degustacji. Kiedy jednak możemy uznać, że piwo ma dużą moc?
Niektórzy uwielbiają lodowate piwo, jednak zbytnio obniżając jego temperaturę, można pozbawić się wrażeń smakowych i zapachowych. Z kolei piwo zbyt ciepłe, może być mdłe i nieciekawe. Jaka jest więc właściwa temperatura serwowania piwa?