Wraz z piwną rewolucją na etykietach piw pojawiły się różne oznaczenia. Oprócz objętości i zawartości alkoholu oraz składu można zobaczyć tajemnicze skróty, których początkujący miłośnik dobrego piwa pewnie nie zna.
Węglowodany występują w naszej codziennej diecie, w tym w napojach alkoholowych, i są podstawowym paliwem dla naszego organizmu. Znajdują się także w piwie. Ale zacznijmy od początku…
Proces produkcji domowego piwa jest nieco bardziej skomplikowany niż robienie wina, bo wymaga nie tylko fermentacji, ale też gotowania. Jeśli jednak umiesz obsługiwać kuchenkę, to możesz zostać piwowarem domowym.
Klasyczne piwo jasne pełne pite jest od pokoleń. Czy jasne pełne to styl piwa? Jaki trunek kryje się pod tą nazwą?
Piwo bezalkoholowe to alternatywa dla tradycyjnego piwa jak i napój nawadniający po wysiłku fizycznym. Warto wiedzieć w jaki sposób piwo bezalkoholowe powstaje i na czym polega proces usuwania z niego alkoholu. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Piwne mity, całkiem jak miejskie legendy, mają się świetnie mimo licznych argumentów przemawiających przeciwko nim. Przyjrzymy się tym razem mitowi o rzekomym lepszym smaku piwa z butelki niż z puszki.
Lekkie, jasne, o orzeźwiającym i delikatnym charakterze - takie właśnie jest Żywiec Białe!
Piwa bezalkoholowe szturmem zdobywają rynek, bo to napój dla każdego - przydadzą się sportowcom, kobietom w ciąży lub karmiącym, kierowcom czy po prostu smakoszom! Nie wierzysz? Spróbuj!
Orżnąć oznacza w potocznej mowie, to samo co oszukać, jednak każdy birofil koniecznie powinien spróbować takiego „oszukanego” piwa! Nie dość, że świetnie smakuje, to na dodatek bardzo fajnie wygląda!
Co oznacza tajemniczy skrót IBU, często występujący na etykietach piw rzemieślniczych i na tablicach w multitapach? Czy wiedza o IBU jest potrzebna, by wybrać dla siebie dobre piwo i w pełni się nim delektować?
W jakie butelki nalewane są piwa, czy istnieje różnica w smaku trunku w zależności od typu i koloru butelki, w której jest przechowywane?
Obecnie stout kojarzy z ciemnym piwem górnej fermentacji - to, co wyróżnia stouty na tle innych piw, to przede wszystkim ich charakterystyczny palony smak i ciemna barwa.