Nowy wariant Heinekena jest już w polskich sklepach. Nowe piwo to propozycja przede wszystkim dla osób szukających obniżonej goryczki i orzeźwiającego smaku. To największa premiera Heinekena od lat, warto więc przyjrzeć się temu piwu bliżej.
American Pale Ale oraz India Pale Ale to pokrewne piwne style powstałe w wyniku przekształceń tradycyjnego brytyjskiego piwa. Mają one sporo podobieństw, ale trudno je ze sobą pomylić nawet przy pierwszym łyku.
Desperados - pierwsze na świecie piwo o smaku tequili. Wyjątkowy smak, który rozkręci każdą imprezę i nada charakter codzienności. Z nim każda chwila staje się intensywna i wyjątkowa!
Piwo bezalkoholowe to świetna alternatywa dla miłośników złotego trunku, którzy nie chcą lub nie mogą spożywać alkoholu, a kochają smak piwa.
Lekko na lato! Nowy, sesyjny lager Żywiec Jasne Lekkie 4,5% - orzeźwiające piwo o czystym profilu smakowym, mniejszej zawartości alkoholu i obniżonej gorycze.
Pojawiające się często w piwowarstwie określenia górna fermentacja i dolna fermentacja mogą wydawać się skomplikowane, dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej, bo wynika z nich jeden z największych podziałów w świecie piwa.
Każdy gatunek piwa zasługuje na to, by podać je w odpowiednim dla niego szkle. Idealna temperatura trunku i dobrze dobrana szklanka uwypukla smak i aromat sprawiając, że degustacja piwa staje się jeszcze przyjemniejsza.
India Pale Ale to najpopularniejszy styl piwnej rewolucji. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe jego odmiany i nowe interpretacje klasycznych receptur.
Piwo nie jest popularnym składnikiem drinków i koktajli. Jednak owocowe i ziołowe miksy z piwem w roli głównej dają ciekawe i orzeźwiające połączenie. Idealnie nadają się na plażę czy popołudnie w ogrodzie.
Każdy słyszał to słowo, ale nie każdy wie, co ono znaczy. Śpieszymy zatem z wyjaśnieniem!
Proces produkcji domowego piwa jest nieco bardziej skomplikowany niż robienie wina, bo wymaga nie tylko fermentacji, ale też gotowania. Jeśli jednak umiesz obsługiwać kuchenkę, to możesz zostać piwowarem domowym.
Wraz z piwną rewolucją na etykietach piw pojawiły się różne oznaczenia. Oprócz objętości i zawartości alkoholu oraz składu można zobaczyć tajemnicze skróty, których początkujący miłośnik dobrego piwa pewnie nie zna.